ЧЕРНІВЦІ

Програма приватизації запрацювала в повному обсязі

0

Державна програма приватизації на 2012-2014 роки запрацювала в повному обсязі, що означає початок заключного етапу процесу приватизації

Як заявив голова Фонду держмайна України Олександр Рябченко, нова програма приватизації кардинальним чином відрізняється від ухвалених раніше аналогічних документів, передає прес-служба фонду.

«Нинішня програма очищена від підходів минулих років, які не виправдали себе. Вона створює умови для прозорих продажів. І приватизації тих об´єктів, які не були продані через їх завищену вартість або надумані обмежені», - зазначив він.

Також Рябченко зазначив, що в програмі змінено підхід до інвесторів і систему взаємин покупця і держави. «На даний момент інвестори не готові платити завищену вартість за об´єкти з сумнівною ліквідністю. Тому фінансове навантаження перенесено зі стартової ціни на інвестзобов´язання, які фіксуються в умовах продажу», - пояснив він.

Крім того, глава ФДМУ підкреслив, що в новій програмі відсутній перелік підприємств, що підлягають приватизації. Такий підхід (дозволено все, що не заборонено), як зазначив Рябченко, відповідає світовій практиці і дозволяє динамізувати процес продажів відповідно до актуальних запитів ринку.

Також він зазначив, що реалізація програми приватизації передбачає три основні етапи. На першому етапі, який уже завершений, відбувалося формування необхідного нормативного поля для активної приватизації.

На другому етапі, за словами Рябченка, йшло і ще йде завершення продажу об´єктів малої та масової приватизації, а також підприємств, приватизація яких почалася до набрання чинності даної програми. У цей час був проданий «Укртелеком» і почалася реалізації держпакетів акцій енергокомпанії. На даному етапі, з набуттям чинності окремих положень держпрограми приватизації, очікується збільшення числа об´єктів, які потенційно можуть бути продані. І завершення процесу роздержавлення в енергосекторі, включаючи і вугільні підприємства.

На третьому етапі, який очікується в майбутньому році і захопить період 2013-2014 рр., планується завершення приватизації як такої і перехід від трансформації власності до управління об´єктами, що залишилися в руках держави. А також інвентаризації попередніх продажів з точки зору виконання інвесторами своїх зобов´язань.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua