ЧЕРНІВЦІ

Податкові нововведення позбавлять фермерів мільярдних доходів

0

Зміни системи оподаткування агропромислового комплексу можуть спричинити фінансові втрати фермерів у сумі близько 20 млрд грн

Про це «Коментарям» повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За словами віце-президента УКАБ Володимира Макара, реалізація податкових новацій разом з втратами від несприятливих погодних умов у 2012 р. (13,6 млрд грн за оцінками Міністерства аграрної політики і продовольства тільки за рахунок весняно-літніх втрат) призведе до тотальної збитковості сектора. Зазначена сума є своєрідним «антирекордом» за всі роки незалежності України.

«Прибутки всієї аграрної галузі у 2011 р. склали менше 26 млрд грн. Їх отримали 42,6 тис. підприємств і фермерів, що забезпечують роботою 580 тис. осіб у сільській місцевості. У разі скасування пільг з ПДВ більшість господарств стануть збитковими, і мова вже не йтиме про розвиток, а лише про можливість виживання», - каже Макар.

Експерти УКАБ зазначають, що серед питань, які найбільше турбують аграріїв, є скасування галузевих пільг з ПДВ, передбачена концепцією реформування податкової системи, запропонованої Державною податковою службою (щорічні втрати аграріїв від такого кроку становитимуть більше 13 млрд грн), а також невідшкодований ПДВ при експорті зерна і технічних культур, що вже передбачено Податковим кодексом (втрати становлять близько 6 млрд грн щорічно).

Як повідомляли «Коментарі», раніше аграрії скаржилися на часті перевірки з боку податкової служби під час збиральної кампанії.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua