ЧЕРНІВЦІ

Експерти прогнозують хвилю судових рішень на користь чинної владии

За прикладом Сацюка будуть зніматися з дистанції всі незручні кандидати

0

На прикладі зняття з реєстрації кандидата в народні депутати екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка (в/о № 62 в Житомирі) чинна влада запровадила новий механізм обмеження економічних і політичних конкурентів

Про це в інтерв´ю «Коментарям» заявив політолог, керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

Відповідаючи на запитання про те, чи не створить прецедент для інших кандидатів у нардепи зняття з реєстрації Володимира Сацюка через те, що той не проживав в Україні впродовж останніх п´яти років, Небоженко відповів: «Я не думаю, що влада піде на зняття з реєстрації таких знакових фігур (син Азарова Олексій Азаров, Віталій Кличко, Андрій Шевченко, Тетяна Слюз - ред.). Сацюк таки проблемний в тому, що він залишається темною фігурою для сьогоднішньої влади, і він більше орієнтується на Росію, ніж лояльний до сьогоднішнього режиму. Він просто не потрібен їм, от і все. Одна справа використовувати Сацюка в боротьбі з Луценком (справа про отруєння Ющенка - ред.), інша - допустити самого Сацюка в Україну».

При цьому експерт вважає, що, наприклад, у випадку з сином Азарова, для прем´єра дуже важливо показати наступність, у випадку з Кличком - це буде занадто голосно і ризиковано.

При цьому Небоженко не вважає, що дане рішення суду (зняття Сацюка з реєстрації - ред.) є поодиноким випадком. На його думку, якщо завтра надійде наказ на іншу кандидатуру, яка чимось не влаштовує чинну владу, то «суд спокійно позбавить його такої можливості». «В даному випадку, це дійсно прецедент, це створення нового механізму обмеження економічних і політичних конкурентів для сьогоднішньої влади. Це буде продовжуватися на місцевому рівні, це буде продовжуватися під час виборчої кампанії, коли такі ж суди більш нижчої інстанції будуть знімати людей в кінці виборчої кампанії на тій підставі, що у них може бути більше листівок, а вона може не сподобатися тільки одним - якщо був телефонний дзвінок», - підсумував Небоженко.

Як повідомляли «Коментарі», вчора, 19 серпня Апеляційний адміністративний суд м. Києва виніс рішення про скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом у 62 виборчому окрузі (Житомир).

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua