ЧЕРНІВЦІ

Ізмаїльська міськрада не вважає за потрібне зробити болгарську мову регіональною

Одеська влада відмовила болгарам в Ізмаїлі у праві на їхню рідну мову

0

В Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу нарівні з російською. Болгари будуть скаржитися у вищі інстанції, в тому числі Президенту

У місті Ізмаїл Одеської області депутати на позачерговій сесії міськради закріпили за російською мовою регіональний статус. Водночас, міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарській мові, передає «DT.UA».

Як відомо, за новим законом про мови національні меншини можуть розраховувати на регіональний статус для своєї мови на території району, міста, села, селища, якщо нею, згідно з даними останнього перепису, розмовляє 10% населення.

В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення - 43,7%. За ними слідують українці - 38%, болгари - 10% і молдавани - 4,3%. Інші групи нечисленні.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

Російська мова вже стала регіональною у більш, ніж шести областях України. Зокрема, 15 серпня Одеська облрада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua