ЧЕРНІВЦІ

Херсонщина підтримала «регіональну» ініціативу з мовою

0

Херсонська обласна рада надала російській мові статус регіональної в Херсонській області

Таке рішення прийнято 17 серпня на сесії облради в рамках реалізації в області Закону України «Про засади державної мовної політики». За рішення проголосувало 50 депутатів із 55, зареєстрованих на сесії, повідомляє «Площа Свободи». Проти було четверо, один депутат утримався.

Російська мова, згідно з рішенням облради, визнана регіональною в зв´язку з тим, що «24,9% населення області, за даними перепису Українського населення, вважають російську мову рідною».

Також у рішенні сказано, що «у Херсонській області російська мова традиційно використовується як засіб комунікації населення незалежно від етнічного походження».

Рішення передбачає, що російська мова тепер на території області буде використовуватися в діловодстві та освіті. Зокрема, чиновники та службовці органів місцевого самоврядування повинні приймати заяви та звернення громадян російською мовою, і на нею ж відповідати.

Також дане рішення передбачає можливість отримання освіти як державною, так і російською мовою.

Як повідомляли «Коментарі», за останні кілька днів «мовний» закон підтримали в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Запорізькій, Луганській областях, а також у самому Донецьку, Севастополі та Одесі, м.Красний Луч та Первомайськ (Луганська область).

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua