ЧЕРНІВЦІ

Україна найбільше заробила на продажу зернових, сирів і кондитерських виробів

Україна продала продуктів удвічі більше, ніж купила

0

Експорт продукції АПК за січень-липень поточного року становить $9,1 млрд, тоді як обсяг імпорту за аналогічний період становить $4,2 млрд. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК становить близько $5 млрд, що на 60% більше від аналогічного показника 2011 року

Як повідомили «Коментарям» в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), помісячний аналіз сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК у 2012 році демонструє постійно позитивні результати з максимальним показником $940 млн у травні, коли були досягнуті найвищі показники з експорту зернових та соняшникової олії за 2011/12 МР.

Всього українську сільськогосподарську продукцію споживають у 141 країні, при цьому 50% експорту припадає на шість країн: Єгипет, Російську Федерацію, Індію, Іспанію, Іран та Туреччину.

В УКАБ зазначають, що в розрізі товарних позицій беззаперечними лідерами з експорту є соняшникова олія та кукурудза - становлять близько 50% експорту продукції АПК. Також до першої десятки входять кондитерські вироби, пшениця, соя, соєвий шрот, сири, ячмінь і насіння.

За словами генерального директора УКАБ Володимира Лапи, аграрії сподіваються, що в умовах несприятливого 2012 року фінансовий тиск на них буде знижено, зокрема, за рахунок призупинення рішення про індексацію нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. «Розвитку експортного потенціалу також могло б сприяти відновлення відшкодування ПДВ при експорті зерна і технічних культур», - зазначив Лапа.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua