ЧЕРНІВЦІ

Луганська область вирішила не відставати з регіоналізацією російської мови

Луганська облрада підтримала «мовний» закон

0

Сьогодні на сесії депутати Луганської обласної ради ухвалили рішення щодо заходів для реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики»

Як передає кореспондент «Луганськ.Коментарі», своїм рішенням депутати визначили, що основною мовою роботи, діловодства і документації обласної ради є державна мова, однак може використовуватися російська мова.

Акти обласної ради ухвалюються державною або російською мовою й офіційно публікуються цими мовами відповідно до законодавства.

Луганська облрада також рекомендуватиме сільським, селищним, міським радам вжити передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики» заходів, спрямованих на розвиток, використання і захист регіональних мов або мов меншин, за умови, якщо кількість осіб - носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становить 10% і більше від чисельності її населення.

Облрада запропонує місцевим органам державної влади брати участь у виконанні в Луганській області Закону «Про засади державної мовної політики.

Також за рішенням облради, буде проведена робота з інформування населення Луганщини про те, що відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про засади державної мовної політики» російська мова відноситься до регіональних мов або мов меншин України.

Відзначимо, що, згідно з інформацією Головного управління статистики в Луганській області, за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, 68,8% жителів Луганської області вважають рідною російську мову.

Як повідомляли «Коментарі», раніше в Луганській області 2 міськради - в Красному Лучі і Первомайську - вже ухвалили рішення про виконання положень Закону «Про засади державної мовної політики».

У Луганській міськраді «мовне» питання планують розглянути на сесії на початку вересня.

Раніше «мовний» закон підтримали в Одеській, Донецькій, Запорізькій областях, а також у самому Донецьку, Севастополі та Одесі.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua