ЧЕРНІВЦІ

«Гаррі Поттера» не вивчатимуть у школах

Учителі повернули в школи «Маленького принца» і «Фауста»

0

У новому списку творів із зарубіжної літератури для 5-9 класів, залишиться частина книг, які Міністерство освіту мало намір або вилучити, або замінити іншими

Як пише «Комсомольская правда в Украине», після того, як у квітні, переважно київські вчителі написали офіційне звернення до Міносвіти, багато спірних моментів знято.

«По-перше, нам повернули авторів, яких ми просили: Гомера, Сервантеса, Сент-Екзюпері, Вальтера Скотта... По-друге, дійсно почистили список творів, він став меншим. Інакше виходило, що у нас кожні два уроки - новий твір. Найскладнішим був список літератури для 9-го класу: від Байрона до Мілорада Павича, та ще включаючи Коельйо і «Кись» Толстой», - радіє Ірина Мегедь, одна з головних ініціаторів «літературного бунту», викладач літератури.

Правда, втрат список усе ж зазнав. Зникли «Старий і море» Хемінгуея, «Над прірвою в житі» Селінджера, твори Таунсенда, Державіна... Тільки для позакласного читання залишили «Гаррі Поттера» і «Чужий біль» Лук´яненка, «Оскара і Рожеву даму» Шмітта. А ще зі списку несподівано прибрали «Тараса Бульбу» Тараса Шевченка, але пообіцяли, що він буде в програмі з української літератури.

За словами Мегедь, учителям довелося витратити багато нервів, але воно того варте. «Програма стала кращою! Діти виграли, заради цього все й робилося, - каже Мегедь. - Є дуже приємні новинки, наприклад, «Убити пересмішника» Харпера Лі, «Чайка на ім´я Джонатан Лівінгстон» Річарда Баха, «Тев´є-молочник» Шолом-Алейхема, з´явився Василь Биков та інші».

Навчатися за новими списками будуть з 1 вересня 2013 року. А поки на черзі програми із зарубіжної літератури для 10-х і 11-х класів. Їх теж міняють, але плани ще не опублікували для ознайомлення громадськості. Відомо тільки, що в старші класи повинні перенести «Фауста», «Божественну комедію» та складні романи Достоєвського. Вчителі обіцяють стежити і за цим процесом.

Як повідомляли «Коментарі», наприкінці лютого в Міносвіти презентували нові навчальні плани для 5-9 класів, які повинні бути поетапно впроваджені з 2013/2014 навчального року (у п´ятому класі) по 2017/2018 (у дев´ятому). Відповідно до даної ініціативи, зі шкільної програми повинні зникнути  «Маленький Принц» і «Фауст», а класиків літератури замінити письменники «другого ешелону».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua