ЧЕРНІВЦІ

Брістоль введе власну валюту, якою має намір захиститися від кризи

В Англії з´явиться альтернативна «валюта від кризи»

0

Місто Бристоль у Великобританії восени уведе в обіг свою власну валюту - брістольський фунт, яким планує захиститися від зовнішніх криз

Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на AFP.

Як повідомляється, брістольський фунт буде ходитиме тільки в міських компаніях.

Про бажання взяти участь у новій схемі заявило вже багато підприємців, і організатори проекту буквально завалені заявками. Передбачається, що брістольські фунти можна буде витрачати на виплату податків, а місцева рада запропонувала своїм 17000 службовцям отримувати частину зарплати у міській валюті. Один з організаторів проекту Кіаран Мунді розповів, що вони придумали дизайн для купюр із захистом від підробок, а також створили систему електронних платежів. Спочатку роботи щодо проекту велися на гранти. Мунді вважає, що з введенням міської валюти 80% грошей, які зараз йдуть з Брістоля, будуть у ньому залишатися. Таким чином, місто буде частково захищене від зовнішніх криз, особливо на тлі скандалів з британськими банками та можливим крахом зони євро, сподіваються ініціатори проекту.

Раніше місцеві валюти вводили й інші міста та села Великобританії, але Брістоль з населенням у 500 000 людей став першим великим містом, що зважилося на такий експеримент.

Як повідомляли «Коментарі», раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявляла, що фінансова ситуація в єврозоні демонструє явну втрату довіри, викликану низькими економічними показниками і реакцію інвесторів на цю ситуацію.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua