ЧЕРНІВЦІ

Нацбанк закликає банки відкривати рахунки всім кандидатам

Банкам веліли активніше збирати гроші в усіх кандидатів у депутати

0

Національний банк України зобов´язав банки дотримуватися законодавства про вибори і відкривати рахунки для всіх без винятку виборчих фондів

Про це йдеться в листі регулятора, який адресований комерційним банкам, повідомляє «УНІАН».

«У Національний банк України надходять численні звернення від кандидатів у народні депутати України та їх представників про відмову у відкритті рахунків виборчих фондів деякими установами банків. У зв´язку з цим зобов´язуємо банки забезпечити виконання вимог Закону України «Про вибори народних депутатів» та нормативно-правових актів Національного банку з відкриття рахунків виборчих фондів партій та кандидатів у народні депутати України», - наголошується в листі.

Відповідно до закону послуги банків з відкриття та закриття рахунків виборчого фонду та їх функціонування надаються безкоштовно. Установа банку за користування коштами, що знаходяться на рахунках виборчого фонду партії, відсотки не нараховує і не виплачує.

Партія, кандидати в народні депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, відкриває один накопичувальний рахунок виборчого фонду в банку України у Києві і не більше одного поточного рахунку в банку на території одного одномандатного виборчого округу.

Як повідомляли «Коментарі», раніше директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявляла, що регулятор очікує припливу валюти у вересні перед виборами.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про вибори народних депутатів», для реєстрації кандидата в народні депутати, який балотується у мажоритарному окрузі, необхідно внести грошову заставу в сумі 12 мінімальних розмірів заробітної плати. Кошти вносить або сам кандидат, якщо він є самовисуванцем, або партія, яка його висуває. З 1 липня мінімальний розмір заробітної плати становить 1102 грн, отже, для мажоритарників сума грошової застави становить 13 224 грн.

Для реєстрації партійного списку політичної партії необхідно внести грошову заставу в сумі 2 тис. мінімальних розмірів заробітної плати, тобто 2 млн 204 тис. грн.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua