ЧЕРНІВЦІ

Севастополь узаконив російську мову

Севастополь окремо від Криму дав російській мові статус

0

У Севастополі російська мова офіційно отримала регіональний статус. Відповідне рішення ухвалено сьогодні на позачерговій сесії Севастопольської міськради

 «Інформувати територіальну громаду про те, що відповідно до пунктів 2, 3 статті 7 Закону України «Про засади державної мовної політики», на підставі даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення російська мова є регіональною мовою в місті Севастополі», - йдеться в рішенні, передає «КИА».

При цьому управління освіти і науки Севастопольської міськдержадміністрації до 8 жовтня необхідно зібрати заяви від батьків дітей, які навчаються в дитсадках і школах, якою мовою вони бажають проходити навчання: українською чи російською.

Крім того, Севастопольської міськдержадміністрації доручено при формуванні бюджету на 2013 рік передбачити фінансування заходів, пов´язаних з виконанням норм мовного закону. У разі необхідності підготувати зміни до Регіональної програми розвитку російської мови і російської культури в Севастополі на 2012-2016 роки.

Рішення підтримали одностайно 54 депутати, які брали участь в голосуванні.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики»

 Законопроект «регіоналів» Ківалова і Колесніченка прийнято Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності.

13 серпня Одеська міська рада першою серед місцевих рад офіційно прийняла російську мову як регіональну на території міста.

15 серпня аналогічне рішення прийняла Одеська обласна рада

Разом з тим парламент АР Крим доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації «мовного закону».

Нагадаємо, вчора, 15 серпня, Верховна Рада Криму на позачерговій сесії доручила Раді міністрів автономії до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд парламенту республіки пропозиції  щодо реалізації «мовного» закону.

26 квітня 2006 року Севастопольська міськрада вже ухвалила рішення про визнання російської мови на території міста регіональною, що потребує охорони і розвитку.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua