ЧЕРНІВЦІ

У Запорізькій області з´явилася регіональна мова

Російська стала регіональною мовою в Запоріжжі

0

Запорізька обласна рада 79 голосами з 81 присутнього депутата проголосувала за визнання російської мови регіональною

Як передає «Запоріжжя. Коментарі», перед голосуванням голова облради Павло Матвієнко закликав депутатів підтримати це рішення.

Таким чином своїм рішенням «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики», на території Запорізької області», російська стала регіональною в області.

Облрада вирішила вжити заходів, передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики», спрямовані на використання російської мови як регіональної на території Запорізької області.

Прийнято рішення довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова як регіональна мова, що використовується на території Запорізької області в роботі місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, визначених Законом України «Про засади державної мовної політики».

Місцевим радам на території Запорізької області рекомендується розглянути питання про застосування на відповідній території заходів, спрямованих на використання інших регіональних мов або мов меншин, передбачених чинним законодавством України.

Крім того, Запорізькій ОДА рекомендовано визначити витрати, необхідні для реалізації в Запорізькій області Закону України «Про засади державної мовної політики» і врахувати під час  внесення змін до обласного бюджету на поточний рік і підготовки проекту обласного бюджету на 2013 рік.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, прийнятий Верховною Радою 3 липня. 10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності. 

13 серпня Одеська міська рада першою серед місцевих рад офіційно прийняла російську мову як регіональну на території міста

15 серпня аналогічне рішення прийняла Одеська обласна рада

Разом з тим парламент АР Крим доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації «мовного закону».

Крім того, російська мова була визнана регіональною в м. Красний Луч Луганської області. 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua