ЧЕРНІВЦІ

У вересні на Тернопільщині відкриється найбільший тепличний комплекс в Україні. Як повідомляють «Чернівці. Коментарі», про це йдеться на сайті Дмитра Фірташа dmitryfirtash.com

Ініціатором та інвестором будівництва комплексу в селі Синьків виступив Голова Ради директорів Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ. Бізнесмен переконує, що тепличний комплекс стане основою для відродження села. 

"Я не ставив мету розвивати сільськогосподарський бізнес, я розглядав тепличний комплекс як спосіб допомогти своєму рідному селу, - наводиться на сайті цитата Фірташа. -З`явилися нові робочі місця, будуть надходження до бюджету, з`являться гроші на утримання інфраструктури. Це моє рідне село, де я народився, і я йому хотів допомогти."

Бізнесмен пояснює, що ідея спорудити комплекс йому прийшла після будівництва в селі соціальних об`єктів.
"Я почав будувати там школу, клуб, дитячий садок, але потім ми зіткнулися зі складною ситуацією, - говорить Дмитро Фірташ. - Селу нізвідки брати грошей, щоб платити за газ, електроенергію, зарплати працівникам Тоді ми почали шукати бізнес, який допоможе підняти село Ми зупинилися на теплицях тому, що в Сінькова завжди вирощували помідори й огірки Я сам до 17 років з мамою возив на ринок продавати помідори ", - розповів він.
 
Тепличний комплекс в Синькові буде щорічно виробляти 4 тис. тонн помідорів і 1,5 тис. тонн перцю щорічно. Очікувана врожайність томатів складе близько 70 кг/м2, перцю - близько 40 кг/м2. Середня врожайність всіх культур складе 58 кг/м2, що на 30-65% перевищить середній показник в аналогічних господарствах, в 6 разів - у фермерських господарствах і в 18 разів - у приватних. Така висока врожайність забезпечується завдяки використанню однієї з найбільш досконалих у світі технологій.
 
Тепличний комплекс в Сінькова також стане першим в Україні, де перець будуть вирощувати у промислових обсягах. Основними постачальниками перцю в Україну є Іран, Туреччина, Іспанія, Ізраїль та Нідерланди. Обсяг вирощеного перцю в новому тепличному господарстві в Сінькова складе близько 20% річного обсягу його імпорту, що дозволить розширити присутність українських виробників на внутрішньому ринку, - повідомляється на сайті.

Як повідомляли «Чернівці. Коментарі», у ході будівництва комплекса у бізнесмена виник ряд конфліктів з місцевими мешканцями. Аграрні структури, наближені до Дмитра Фірташа, сотні гектарів чорнозему в Заліщицькому районі Тернопільської області орендували без договорів оренди. Про це розповіли земляки олігарха.

Журналіста, який вирішив з`ясувати ситуацію в селі змусили звільнитися з роботи. Як повідомляли «Чернівці. Коментарі», інформацію про незаконні дії сільради Синькова звільнений журналіст неодноразово поширював у ЗМІ, починаючи з 2010 року. Однак, останнім часом тиск посилився з боку "впливових людей, які час від часу приїжджають в село контролювати будівництво своїх теплиць".

Фото з сайту dmitryfirtash.com 

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua