ЧЕРНІВЦІ

Республіка Польща спростила надання громадянства іноземцям

Польща дозволила українцям подвійне громадянство

0

Польща дозволила подвійне громадянство та спростила його надання іноземцям, серед яких в країні найбільше проживає українців

Відповідні зміни вводить новий закон про громадянство, який набув чинності 15 серпня, передає «УНІАН»..

«З 15 серпня цього року Президент зможе надавати польське громадянство всім іноземцям незалежно від того, чи жили вони і як довго жили в Польщі», - повідомили в польському Міністерстві внутрішніх справ (MSW), зауваживши, що раніше глава держави надавав громадянство лише у «виняткових випадках».

«З 15 серпня заявку на отримання польського громадянства можуть подавати іноземці, які в межах багаторічного перебування в нашій країні інтегрувалися в суспільство, знають польську мову і мають джерела утримання, поважають встановлений польським законодавством порядок і не становлять загрози для оборони або безпеки держави», - підкреслили в MSW.

Новий закон також дозволив надавати польське громадянство всім - без обмежень - іноземцям в рамках процедури, яку веде воєвода (аналог голови обласної державної адміністрації в Україні) і скоротив термін, необхідний для подання такої заявки, терміну проживання в країні з дозволом «на постійне перебування» до 3 років.

Для отримання громадянства Польщі від воєводи, крім трьох років життя з таким дозволом, необхідно мати регулярний дохід, підтвердження наявності місця проживання (договір оренди або власності квартири) та знати польську мову.

Також у відомстві зазначили, що до набуття чинності новим законом польське громадянство могли отримати лише особи без громадянства, іноземці, які взяли шлюб з поляками, та особи, яким батьки після народження вибрали інше громадянство від польського.

Новий закон також скасував правило, згідно з яким, кожен, хто хотів отримати польське громадянство, мав відмовитися від свого попереднього.

«(...) Польський громадянин може мати одночасно польське громадянство і громадянство іншої країни», - відзначили в MSW.

Новий закон про громадянство, який був прийнятий ще в 2009 році, офіційно опублікований в лютому цього року після того, як Конституційний суд країни місяцем раніше підтвердив конституційність однієї з його статей, яку оскаржив Президент Польщі.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua