ЧЕРНІВЦІ

У Красному Лучі оголосили офіційну двомовність

0

Міська рада Красного Луча Луганської області надала російській мові статус регіональної

Як повідомили «Коментарям» у Луганській облорганізації Партії регіонів, таке рішення міськрада прийняла відповідно до Закону «Про засади державної мовної політики».

Як зазначили в Партії регіонів, тепер на території Красного Луча тексти офіційних оголошень і повідомлень; найменування органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, написи на їхніх печатках та бланках; друкована продукція для службового і прикладного використання (бланки, форми, квитанції, квитки і т.д.) будуть державною та російською мовами.

Крім того, депутати-«регіонали» доручили виконкому міськради підготувати пропозиції для зміни обсягів викладання російської мови в школах - відповідно до його розповсюдження в місті і потреб городян.

Як заявила міський голова Красного Луча, член Партії регіонів Марина Філіппова, міськрада прийняла природне і єдино правильне рішення, тому що абсолютна більшість городян - понад 80%, згідно з офіційними даними держстатистики - вважає російську мову своєю рідною.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. Це рішення парламенту викликало акції протесту в багатьох містах України.

10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності. В опозиції вважають, що закон розколює Україну і ухвалений з порушеннями Конституції та регламенту Верховної Ради.

13 серпня Одеська міська рада першою серед місцевих рад офіційно прийняла російську мову як регіональну на території міста.

15 серпня аналогічне рішення прийняла Одеська обласна рада.

 

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua