ЧЕРНІВЦІ

В Україні з´являться талант-шоу мовою ромів?

Українським телеканалам дозволили мовити гагаузькою та ідиш

0

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України прибере з ліцензій теле- і радіокомпаній графу про мови

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України прибере з ліцензій теле- і радіокомпаній графу про мови. Про це «proIT» повідомили в Нацраді.

За словами голови Нацради Володимира Манжосова, такого кроку вимагає нещодавно прийнятий Закон «Про засади державної мовної політики».

 В IV розділі, який покликаний врегулювати мовне питання в сфері інформації та зв´язку, відповідно до статті 3, телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мовами міжнародного спілкування.

 Володимир Манжосов пояснив, що Нацрада «змушена» виконати вимоги закону і зараз детально вивчає ситуацію та  планує подальші дії.

«Ми ще точно не знаємо, як цей крок буде оформлений. Буде це рішення Національної ради або просто наказ голови. Однак наскільки ми розуміємо, закон вимагає скасувати в бланку ліцензії графу про мови», - заявив Манжосов.

 Компанії, які переоформлять ліцензії (з урахуванням змін) протягом трьох місяців, зможуть зробити це безкоштовно. Тим, хто подасть документи пізніше, доведеться платити мінімальні нарахування.

 Нагадаємо, Закон «Про засади державної мовної політики» був прийнятий у Верховній Раді 3 липня в першому читанні. Голова парламенту Володимир Литвин підписав закон 31 липня, а Президент України Віктор Янукович - 8 серпня. Згідно з документом,  регіональними мовами в Україні вважаються гагаузька, ідиш, кримсько-татарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька, російська, білоруська, болгарська і вірменська.

 

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua