ЧЕРНІВЦІ

Крим відклав «регіоналізацію» російської мови на жовтень

0

Верховна Рада Криму на позачерговій сесії доручила Раді міністрів автономії до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд парламенту республіки пропозиції щодо реалізації «мовного» закону Ківалова-Колесніченка

Як повідомили «Коментарям» у Кримській раді, про це йдеться в постанові «Про першочергові заходи щодо виконання у Криму Закону України «Про засади державної мовної політики», ухваленому на позачерговому засіданні кримського парламенту.

Також Радмін Криму повинен забезпечити проведення роз´яснювальної роботи серед населення про основні положення цього закону.

Крім того, органам місцевого самоврядування та районним державним адміністраціям у Криму рекомендовано розробити та здійснювати заходи щодо реалізації положень закону про мови на своїх територіях.

У своєму виступі голова Верховної ради АРК Володимир Константинов зазначив, що кримчани, як і мільйони громадян України, були не тільки свідками, але й мимовільними учасниками своєрідного «мовного бліц-кригу». За його словами, «Президент України Віктор Федорович Янукович прийняв мудре політичне рішення, підписавши документ».

Українська мова, на думку спікера, в Криму, як і всюди у країні, є державною мовою, і з ухваленням даного закону їй нічого не загрожує.

Константинов також нагадав, що за результатами перепису 2001 року в автономії проживало близько 1 мільйона 200 тисяч росіян, півмільйона українців і чверть мільйона кримських татар, а всього близько 130 національностей. Більше 80% людей, що проживають в автономії, рідною мовою вважають для себе російську.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Ківалова і Колесніченка, ухвалений Верховною Радою 3 липня. Це рішення парламенту викликало акції протесту в багатьох містах України.

10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності. В опозиції вважають, що закон розколює Україну і ухвалений з порушеннями Конституції та регламенту Верховної Ради.

13 серпня Одеська міська рада першою серед місцевих рад офіційно прийняла російську мову як регіональну на території міста.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua