ЧЕРНІВЦІ

Українці не можуть навчатися за кордоном через суперечності в законах

0

Десятки тисяч молодих українців, які хочуть навчатися за кордоном, можуть вчасно не отримати закордонний паспорт і не виїхати до своїх університетів через суперечності в українському законодавстві

За законом закордонні паспорти видаються з 16-річного віку, проте довідка з військкомату, необхідна для їх оформлення, видається тільки з 18-річного, повідомляє «ТСН».

Так, киянин Андрій Панченко, який цього року отримав запрошення навчатися в Краківському університеті, протягом двох тижнів розбирається з питанням, як можна легально виїхати з території України. Панченко потрапив у замкнуте коло. Він не може отримати довідку з військкомату для паспортного столу, а паспортний стіл не може дати паспорт без цієї довідки.

Як у військкоматі, так і в паспортному столі запевняють, що вони не винні, і діють в рамках законодавства, щодо недоліків якого слід запитувати на найвищому рівні.

Юристи в цьому випадку радять кілька варіантів. Найпростіший - суд. «Необхідно оскаржити цю відмову у відповідному районному суді. І я думаю, що рішення буде на їхню користь», - вважає адвокат Олександр Серьогін.

В іншому випадку фахівці радять робити дитячий проїзний документ. З ним дитина поїде за кордон, але, коли виповниться 18 років, повинна буде повернутися для оформлення паспорта.

За даними Міносвіти, лише в 2011 році за кордоном навчалося близько 20 тисяч наших громадян, але скільки молодих українців, які не зуміли виїхати на навчання через проблеми з паспортами, статистики немає.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua