ЧЕРНІВЦІ

Експерти переживають за те, щоб гроші знову не пішли в нікуди

Україну хочуть зробити електронною за півмільярда

0

Національна комісія з питань регулювання зв´язку та інформатизації розробила власний план заходів для запуску в Україні електронного уряду

На реалізацію її першого етапу з бюджету планується виділити 475 млн грн. Щоб запустити свою програму в дію регулятор підготував проект майбутнього розпорядження Кабміну.

НКРЗІ збирається стати єдиним координатором і контролером інформатизації в держорганах. Під № 1 у плані дій відомства значиться указ Президента, який уже в жовтні повинен внести відповідні зміни до положення про нацкомісію.

«Ми стурбовані станом справ навколо впровадження електронного уряду в Україні. Тому вирішили запропонувати свій план дій. Зараз можна навести лише кілька поодиноких прикладів успішної реалізації подібних проектів. Наприклад, портал Президента і портал Кабміну, на яких передбачено надання електронних послуг громадянам. У деяких областях також є успіхи в сфері електронного урядування. Наприклад, у Харківській, Дніпропетровській, Вінницькій. Але комплексної реалізації програми в країні досі не відбувається», - сказав член НКРЗІ Ігор Сиротенко.

Нагадаємо, що національний регулятор взявся за інформатизацію з початку цього року після того, як наприкінці 2011 року був наділений такою функцією Президентом. Він почав проводити роз´яснювальну роботу з усіма державними відомствами і намагався мотивувати їх створити універсальний держреєстр замість існуючих 40-ка, щоб удосконалити систему опрацювання даних про українців. Однак конкретики в завданнях нацкомісії з інформатизації досі немає. Тому перш ніж розпочати явні дії, потрібно змінювати нормативно-правову базу.

Ініціатива НКРЗІ може «вибити» з процесу інформатизації країни Держінформнауки, який очолює Володимир Семиноженко. Це буде зробити не дуже складно, оскільки видимих ​​результатів з боку цього відомства з переведення управління країни в онлайн-режим поки не спостерігалося. Швидше за все, агентству буде визначена в цьому процесі роль другої, а то й третьої скрипки.

НКРЗІ розписала план заходів щодо переходу на e-government до кінця 2014 року. В рамках проекту планується внести до парламенту в грудні ряд необхідних ініціатив (зокрема законопроекти «Про Нацпрограму інформатизації», «Про електронний цифровий підпис», «Про електронний документообіг» та ін.).

Кінцевий результат програми регулятора - це поява «єдиного електронного простору органів державної влади». Передбачається, що e-government працюватиме на базі єдиного державного порталу адмінпослуг. Його пілотна версія буде протестована з жовтня по грудень.

На базі порталу влада надаватиме громадянам і бізнесу ряд інтернет-послуг. У 2012-2014 роках регулятор спільно з «Укрдержреєстром» повинні запустити такі сервіси як реєстр адрес (обійдеться державі в приблизно 5 млн грн), реєстр фізичних осіб (ще 5 млн грн), реєстр юридичних осіб (15 млн грн). Таким чином, держава пов´яже фактичні адреси з місцезнаходженням усіх українців і підприємств. На базі цих реєстрів за сприяння ДПАУ буде створений «Єдиний кабінет платника податків», на що заплановано ще 20 млн грн.

Крім того, за цей час спільно з Мінсоцполітики планується ввести в обіг Електронну соціальну картку (5 млн грн) і спільно з Міністерством охорони здоров´я - Електронну медичну картку. До 2014 року НКРЗІ спільно з МВС повинні будуть запровадити послугу «Мій автомобіль» (25 млн грн). За словами Сиротенка, в перспективі створення подібних реєстрів - «Моя нерухомість», «Моя земля» та ін. Ці системи за задумом мають допомогти уникнути зловживань та подання недостовірної інформації про своє майно, наприклад, у банки, під час оформлення чергового кредиту.

Щорічно до 20 червня всі зазначені відомства повинні будуть звітувати перед регулятором про виконану роботу, а НКРЗІ в свою чергу - перед главою держави і Кабміном.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua