ЧЕРНІВЦІ

Восени в парламенті можуть з´явитися ще два нових закони про мови

Право на українську мову доведеться підтверджувати новими законами

0

Результатом зустрічей робочої групи з питань вдосконалення мовного законодавства в Україні стане прийняття ще двох законів України про мовну політику

 Про це «Коментарям» повідомив перший Президент України Леонід Кравчук, один з керівників робочої групи.

За його словами, на зустрічі, яка відбулася 13 серпня під керівництвом віце-прем´єра - міністра охорони здоров´я Раїси Богатирьової, були присутні в основному ті, хто відвідував Крим і зустрічався з Президентом.

«Під час зустрічі ми обговорили кілька питань - прийнятий мовний закон, внесення до нього змін, які б відповідали чинній Конституції та стратегічним інтересам суспільства. Також обговорювали вдосконалення законодавства про мовну політику, тому що прийнятий закон не охоплює всі питання, які зараз існують в Україні, і в т.ч. - в частині застосування мов. Ще одне питання - про розробку програми розвитку української державної мови», - повідомив Кравчук.

За підсумками зустрічі було створено дві підгрупи. Одна з них буде розробляти пропозиції щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні взагалі та зміни до мовного закону. Очолив групу сам Кравчук.

Друга буде працювати над проектом Держпрограми всебічного розвитку і функціонування української мови під головуванням ректора Київського національного університету Леоніда Губерського.

Як зазначив Кравчук, за підсумком роботи буде потрібно прийняття ще двох законів України про мовну політику.

«Перший - про українську мову, можливо, він буде називатися «Про функціонування української мови як державної», другий - про застосування мов національних меншин в Україні. Коли ці два закони будуть прийняті, і до них - програма розвитку української мови, тоді можна буде говорити, що проблеми мов в Україні охоплені повністю. А не так, як зараз - закон не вирішує цих проблем, в більшості випадків ускладнює ситуацію в країні, вже почався розділ за мовною ознакою - саме через недосконалість прийнятого закону», - заявив учасник робочої групи.

Завершення роботи підгруп планується до кінця серпня - початку вересня.

«Щоб у вересні ці зміни і пропозиції вже внести в закон», - уточнив Кравчук.

Самі закони, за очікуваннями політика, будуть прийматися вже новим парламентом .

В свою чергу запрошені на зустріч представники інтелігенції, опитані «Коментарями», заявили: на зустрічі не були присутні, з різних причин. Так, глава Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Павло Мовчан заявив, що на зустрічі не був, і відвідувати такі не планує.

«Відвідувати зустрічі не буду, тому що не бачу сенсу - щоб не вносити зміни, треба було не підписувати закон, а ветувати його. А тепер це - безглуздя і мультиплікація. Хто його тепер може змінити? Консультативний орган (робоча група з удосконалення законодавства. - Ред.)?», - зазначив Мовчан.

Інші запрошені на зустріч учасники - Борис Олійник та Іван Драч - повідомили, що на зустрічі не були присутні за станом здоров´я.

Разом з тим гендиректор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус повідомив: на зустрічі був, і на наступне засідання комісії свої пропозиції в частині змін до закону передав Ларисі Скорик (професор кафедри архітектурного проектування Нацакадемії образотворчого мистецтва і архітектури, член комісії).

За словами Стуса, 25 серпня питання в частині змін до закону будуть обговорюватися з юристами, «щоб не було проблем і помилок, які були прийняті в цьому законі, тому потрібно посилити юридичну складову».

Як повідомляли «Коментарі», 7 серпня після зустрічі з інтелігенцією в Криму Президент України запевнив, що скандальний «мовний» закон відправить на доопрацювання.

3 липня Верховна Рада прийняла законопроект  «Про засади державної мовної політики» в цілому. За ухвалення даного документа проголосували 248 народних депутатів.

Президент заявив, що ухвалить рішення про підписання закону тільки після того, як буде проведена відповідна експертиза документа.

8 серпня президент підписав закон «Про засади державної мовної політики». 10 серпня документ був опублікований і набув чинності.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua