ЧЕРНІВЦІ

Абітурієнти не хочуть отримувати техспеціальності

Україні не бачити молодих технарів

0

Абітурієнти проігнорували підвищення державної квоти на технічні спеціальності

 Про це, як передає кореспондент «Коментарів», повідомила координатор кампанії нагляду за вступною кампанією ГМ «ОПОРА» Ольга Стрелюк.

За її словами, Міністерство освіти підвищило квоти на підготовку інженерів, металургів та інших фахівців-технарів без урахування запиту підприємств, на яких повинні будуть працювати такі випускники. Більш того, МОН не зупинило й те, що минулого року вже був недобір за цими напрямами. В результаті цього року ВНЗ змушені брати кого завгодно, лише б «закрити» місця держзамовлення.

«Зараз на фізику, механіку та інші техспеціальності добираються абітурієнти, які ледь дотягли до прохідних 140 балів. Тобто міністерство намагається брати кількістю, а не якістю», - зазначила Стрелюк.

У підсумку, як розповіла менеджер освітніх програм ГМ «ОПОРА» Марина Макуха, деякі ВНЗ просять забрати у них надлишок бюджетних місць. «Наприклад, в Харківському національному університеті ім. Каразіна написали лист в Міністерство, в якому просять забрати у них місця за напрямом «фізика». Хоча є окремі ВНЗ, які просять і збільшити місця», - пояснила Макуха.

При цьому, за словами експертів, перебіг вступної кампанії дозволяє сказати, що в жодному з українських вишів не було перебору абітурієнтів, а за результатами першої та другої хвилі вступу ні в один університет не було подано 100% оригіналів документів. Потрібну кількість абітурієнтів ВНЗ добирали протягом третьої та четвертої хвилі вступу.

Нагадаємо, 10 серпня у Міносвіти продовжили терміни зарахування на держбюджет до 15 серпня.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua