ЧЕРНІВЦІ

Прокурори запідозрили Тимошенко в небажанні йти до суду

0

Сторона обвинувачення у справі ЄЕСУ не збирається продовжувати судове засідання за відсутності підсудної екс-прем´єра Юлії Тимошенко

Як передає «Харків.Коментарі», про це заявила держобвинувач Вікторія Калита.

«Кримінально-процесуальне законодавство передбачає, що розгляд судом справ має проводитися за особистої участі підсудного. Але є й інший варіант - формат відеоконференції. Я вважаю, що сьогодні це найбільш прийнятний варіант, який дозволить, з одного боку, не затягувати розгляд справи, а з іншого - задовольнити побажання підсудної, яка не хоче приїжджати на засідання», - зазначила Калита.

На її думку, формат відеоконференції узгоджується з міжнародними та європейськими стандартами. Водночас вона відзначила, що, хоча прокурорам відомо про кілька письмових відмов Тимошенко від участі у відеоконференції, однак сьогодні її відповідь була затребувана відповідно до законодавства, в якості задоволення клопотання звинувачення.

«Ми дотримуємося норм закону і будемо чекати офіційної відповіді на офіційний запит», - зазначила Калита.

У свою чергу прокурор у справі Марина Капінос заявила: відмова Тимошенко від участі в судових засіданнях у справі про зловживання корпорації ЄЕСУ в режимі відеоконференції можна буде розцінювати як небажання постати перед судом.

«За відсутності підсудної ми починати процес не будемо. Згідно з чинним законодавством, для того, щоб почати слухати справу по суті необхідна присутність підсудного особисто. Або ж є ще інший варіант, який ми також запропонували суду - це проведення відеоконференції», - заявила Капінос.

Разом із тим вона зазначила, що проведення відеоконференції можливо лише за письмової згоди підсудної.

«Якщо такої згоди не буде, і вона не захоче використовувати таку можливість нашого законодавства, то повинна буде рано чи пізно з´явитися в суд», - уточнила Капінос.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua