ЧЕРНІВЦІ

БЮТ опротестував рішення суду про реєстрацію Тимошенко

0

Об´єднана опозиція «Батьківщина» оскаржила рішення Київського апеляційного адмінсуду, який відмовився дозволити реєстрацію Юлії Тимошенко та Юрія Луценка кандидатами в народні депутати

Як повідомили «Коментарям» у БЮТ, в апеляційній скарзі зазначається: КААС під час розгляду справи не застосував положення відповідних статей Конституції України, які є нормами прямої дії.

Так, ч.3 ст. 76 Конституції накладає обмеження лише на обрання до Верховної Ради громадянина, який має не погашену і не зняту судимість, але не на його реєстрацію.

«Обмеження щодо судимості повинні застосовуватися тільки до особи, стосовно якої приймається рішення про її обрання депутатом. Адже завжди існує ймовірність, що протягом виборчого процесу, який триває більше трьох місяців, судимість з особи може бути знята, погашена або взагалі винесено вирок судом касаційної інстанції», - наголошується в документі.

Разом із тим суд під час ухвалення рішення не застосував положення ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, згідно з якою кожен громадянин повинен без будь-якої дискримінації і без необґрунтованих обмежень мати право голосувати й бути обраним.

Також КААС не застосував положення Декларації «Про критерії вільних та чесних виборів», згідно з якою кожен має право брати участь в управлінні своєю країною і повинен мати рівні можливості висунути свою кандидатуру на виборах.

«Відповідно до Декларації, критерій участі в управлінні має визначатися відповідно до національних конституцій і не суперечити міжнародним зобов´язанням держави», - наголошується у скарзі.

Об´єднана опозиція «Батьківщина» вимагає скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду, визнати незаконною постанову ЦВК про відмову в реєстрації Юлії Тимошенко та Юрія Луценка і зобов´язати ЦВК зареєструвати їх кандидатами в народні депутати України від ВО «Батьківщина».

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Центрвиборчком відмовив у реєстрації Тимошенко та Луценкові через наявність у них судимостей.

Київський апеляційний адміністративний суд (КААС) визнав законною постанову ЦВК № 216 від 8 серпня, якою екс-прем´єр-міністрові Юлії Тимошенко та екс-главі МВС Юрієві Луценку було відмовлено в реєстрації кандидатами в депутати від ВО «Батьківщина».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua