ЧЕРНІВЦІ

Президенту пригрозили «білоруською ізоляцією»

0

Якщо резолюція Конгресу США не матиме бажаного впливу, а політична ситуація в Україні продовжить погіршуватися, американські законодавці готові до подальших кроків

Як зазначив старший співробітник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський в інтерв´ю «Голосу Америки», «головною метою резолюції є сприяння проведенню в Україні виборів, які б відповідали міжнародним стандартам».

«Серед перших кроків, до яких закликають українську владу американські законодавці, є звільнення колишніх чиновників, ув´язнених за політичну діяльність. Ми вимагаємо звільнити осіб, які перебувають у в´язниці за політичними мотивами - Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Ми хочемо, щоб Україна дотримувалася своїх зобов´язань, які вона взяла на себе в рамках членства в ОБСЄ. Оскільки Україна буде головувати в ОБСЄ в 2013 році, вона має бути хорошим прикладом і діяти відповідно до положень ОБСЄ, викладених в Гельсінських угодах, де йдеться про дотримання прав людини, демократії та верховенстві права», - заявив Дейчаківський.

«Положення резолюції дуже чіткі. Там йдеться про відмову у в´їзді до США певним українським чиновникам. Резолюція містить чіткий сигнал - якщо людина вдається до певних дій - порушення прав людини, антидемократичні дії, корупція - ми їм просто відмовимо у в´їзді в Сполучених Штатів», - зазначив Дейчаківський.

За його словами, поки немає чіткого рішення, проте «треба пам´ятати, що Гельсінська комісія в особі конгресмена Сміта внесла на розгляд Конгресу за останні 6 років три законодавчі ініціативи щодо Білорусі, які отримали силу закону».

«Ці законодавчі акти містять дуже серйозні санкції: не тільки заборона на видачу віз, але й заморожування індивідуальних рахунків, економічні санкції», - підкреслив Дейчаківський.

Як повідомляли «Коментарі», Гельсінська комісія пропонує Конгресу вимагати від Президента України Віктора Януковича і Кабінету міністрів звільнення екс-прем´єр-міністра Юлії Тимошенко та інших членів екс-уряду, а також відновлення всіх їхніх політичних та громадянстьких прав.

Разом з тим Комісія пропонує відмовляти у відкритті американських віз українським чиновникам, ув´язненим в порушення прав людини, корупцію та антидемократичні дії.

У свою чергу в українському МЗС заявили: в разі прийняття, резолюція Конгресу США (автор проекту - голова Гельсінкської комісії, конгресмен від Республіканської партії Крістофер Сміт) буде рекомендаційною і необов´язковою для виконання.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua