ЧЕРНІВЦІ

Києво-Печерський заповідник оголосив Мінкульту війну

0

Працівники Києво-Печерського заповідника заявляють про рейдерське захоплення і погрожують Міністерству культури скаргами в ЮНЕСКО

Як передає кореспондент «Коментарів», про це йдеться у відкритому листі колективу заповідника на ім´я прем´єр-міністра України Миколи Азарова.

«Для чого Міністерство культури за два роки змінює в заповіднику трьох директорів? За прямими вказівками міністерства культури в заповідник призначаються люди, далекі не тільки від музейної справи, а й не мають відношення до культури взагалі. Як може міністр культури лобіювати «обкладинку «Плейбоя» на посаду заступника генерального директора заповідника у найбільшій нашій православній святині? Як може колишній працівник міністерства культури, а зараз керівник служби міжнародного співробітництва, погрожувати вченим битами і розробляти проекти під гаслом «Піпл хаває»?», - зазначають автори документа.

Як наголошується в зверненні, наразі в заповіднику намагаються повернути «лихі 90-і», причому здійснюється це за безпосередньої підтримки Міністерства культури. У співробітників викликає обурення поведінка нових керівників: зокрема, вилучення спільно з представниками Мінкульту документів з відділу кадрів, що супроводжувалося погрозами на кшталт «Будете заважати - винесуть вперед ногами», злом дверей кабінету гендиректора, який перебуває на лікарняному, і багато іншого.

У зв´язку з вищевикладеним колектив просить прем´єр-міністра Азарова розібратися в ситуації та повернути Вікторію Лісничу на посаду генерального директора заповідника.

На думку працівників, вона була звільнена через те, що стала на бік колективу в конфлікті з заступником гендиректора заповідника Владою Прокаєвої.

«Наша мета - якомога швидше отримати спокій і плідно працювати. Інакше будемо змушені звернутися за допомогою в ЮНЕСКО, ми будемо змушені організовувати мітинги і пікети через неправомірні дії Міністерства культури», - зазначено в зверненні.

Водночас одна з скандально звільнених заступників гендиректора Світлана Зорінець в бесіді з журналістами зазначила, що проти неї, Прокаєвої та інших опальних керівників виступає не весь колектив, а лише кілька людей, які підтримують Лісничу.

Як повідомляли «Коментарі», 31 липня в Києво-Печерському заповіднику була проведена кадрова чистка, в результаті якої були звільнені чотирьох заступників, у тому числі - заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву, колишню «Міс України», зірку журналу Playboy. Після звільнення Прокаєва заявила, що Ліснича взяла у неї хабар в розмірі $ 50 тис. за посаду особисто для міністра. Міністр культури Михайло Кулиняк оголосив догану  генеральному директору Національного Києво-Печерського заповідника Вікторії Лісничій. У четвер, 9 серпня, Вікторія Ліснича була звільнена з посади  за грубі порушення трудового законодавства . А вже на наступний день, 10 серпня, колективу Національного Києво-Печерського заповідника представили в.о. гендиректора Наталю Клименко, яка насамперед скасувала накази про звільнення Прокаєвої та інших заступників.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua