ЧЕРНІВЦІ

Після двох років мовчання Данилишин заговорив про газові домовленості

0

Діючі контракти на постачання російського природного газу давно можна було розірвати

Про це заявив колишній міністр економіки України Богдан Данилишин, який отримав притулок в Чехії, повідомляють «Вечерние Вести».

«Якби було велике бажання, газові контракти можна було б розірвати давно. Для цього є всі можливості», - заявив Данилишин.

При цьому він додав, що розмови про більш високу ціну на газ для України в порівнянні з європейськими країнами - це вигадка. «За повідомленням Міністерства економіки і технологій ФРН та Федерального агентства мереж Німеччини, інформація про ціни, за якими німецькі фірми-імпортери закуповують газ у країн-експортерів, відноситься до категорії секретної. Така ж картина характерна і для більшості європейських країн. Тому розмови про високу ціну для України і значно меншу для європейських споживачів - казки», - сказав Данилишин.

На його думку, газова тематика в Україні надмірно політизована, а весь шум навколо цього є нічим іншим, як прагненням влади прикрити власні помилки в системі управління. «Чому ніхто не цікаво, навіщо державі купувати газ для олігархів та їхніх підприємств, підтримувати їх, навіщо взагалі країні «Нафтогаз» з його 450 підприємствами та організаціями, які паразитують на тілі країни і через які «годуються» багато осіб від влади і не тільки?», - зазначив екс-міністр.

Крім того він підкреслив, що держава повинна турбуватися про постачання газу для потреб населення і ЖКГ. «Для цього є внутрішній видобуток - 19-21 млрд куб. м. Парадокс сьогодення полягає в тому, що майже 40% власного палива йде на експорт», - додав Данилишин.

Нагадаємо, діючі газові контракти з Росією були підписані урядом Юлії Тимошенко на початку 2009 року після чергової «газової війни».

Як повідомляли «Коментарі», екс-прем´єр-міністр України Юлія Тимошенко засуджена до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час підписання газових контрактів.

Наразі «Нафтогаз» купує російський газ по $ 425 за тис. куб. м. При цьому український уряд третій рік веде безуспішні переговори з Росією про зниження ціни на паливо.

Нагадаємо, Богдана Данилишина затримав Інтерпол у Празі 18 жовтня 2010 року.

До 14 січня 2011 року Данилишина утримували в одній із в’язниць у чеській столиці. Після отримання притулку в Чеській Республіці Данилишина звільнили з-під варти.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua