ЧЕРНІВЦІ

1500 га на Херсонщині підпалив місцевий пастух

0

У кримінальній справі, порушеній прокуратурою Херсонської області за фактом підпалів, що призвели до масштабних лісових пожеж у Херсонській області 9-10 серпня, є свідок і підозрюваний

Про це заявив заступник генерального прокурора України Олександр Галкін, повідомляє «УНІАН». За словами Галкіна, працівники об´єднаної слідчо-оперативної групи встановили точне місце і час початку пожежі біля села Кринки Цюрупинського району.

«Є свідок. Він вже дав свідчення, які дають нам підстави вважати, що в справі з´явився підозрюваний», - повідомив заступник генпрокурора. За його словами, підозрюваний - місцевий житель, віком близько 50-ти років, підробляє пастухом, який своїми необережними діями створив осередок загоряння.

Згідно з відеозаписом допиту свідка, свідок (також місцевий пастух), заявив: його знайомий в лісовій просіці, куди вони заганяли худобу, кинув недопалок сигарети, після чого виникло загоряння. Своїми силами пастухи загасити вогонь не змогли. А коли побачили, що вогонь, який підганяв сильний вітер, вже перекинувся через дорогу на лісовий масив, просто втекли з місця події. При цьому курець взяв слово з товариша, що той нікому нічого не розповість.

«Він (підозрюваний - ред.) сказав свідкові, що той повинен мовчати, що своїх - не здають. Після чого прибіг додому, де проживав із співмешканкою, взяв 100 грн  і зник. Зараз тривають  заходи зі встановлення місця знаходження зазначеної особи», - повідомив Галкін. При цьому він додав: поки говорити про розкриття кримінальної справи передчасно  і потрібно дочекатися висновків слідства за всіма розроблюваними версіями.

«Версій у слідства три: перша - підпал з необережності, друга - підпал з корисливих умислом, для подальшої розробки згорілих територій і порубування там лісу, третя - антропогенний фактор (загоряння від заломлення сонячного світла на викинуту пляшку)», - зазначив Галкін.

Також слідство ще визначається, чи була пожежа в Копанівському лісництві (біля села Великі Копані) продовженням першої пожежі в Корсунському лісництві (біля села Кринки), або ж це продовження одного і того ж загоряння.

«Чи був це окремий підпал або щось інше, або ж вогонь перекинувся з одного лісового масиву  на сусідній. Іноді гарячі шишки з палаючого лісу вітром викидає на кілька кілометрів», - пояснив Галкін.

За законом, у слідства є 2 місяці на з´ясування всіх обставин кримінальної справи, після чого, у складних випадках, термін розслідування може бути продовжений. Проте в цьому випадку Галкін пообіцяв, що слідство намагатиметься визначити причини і винних в максимально оперативно.

Як повідомляли «Коментарі», 9 серпня в Херсонській області на території Корсунського лісництва державного підприємства «Каховське ЛГ» сталося займання лісу . Початкова площа займання склала близько 2 га, на момент остаточної ліквадаціі загоряння - близько 1500 га. За фактом порушено кримінальну справу .

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua