ЧЕРНІВЦІ

Українські спелеологи встановили світовий рекорд в печері Абхазії

0

Міжнародна команда спелеологів досягла дна печери Крубера-Вороняча в Абхазії

Як повідомив прес-секретар експедиції Вайда Юркенене, один з членів команди українець Геннадій Самохін, опустився до 2197 метрів, поліпшивши належить йому ж світовий рекорд глибини знаходження в печері на шість метрів, передає «Інтерфакс-Україна».

Прес-секретар експедиції зазначає, що важливу роль у встановленні рекорду зіграла команда литовських спелеологів, яка супроводжувала українця до самого дна і допомагала у підготовці до занурення.

У районі, де розташована печера, в останній тиждень йдуть сильні дощі, а три сифони (підводних тунелі, якими  тече вода - ред.), які потрібно проплисти, щоб досягти дна, зараз повністю заповнені водою, тому вихід з печери буде утруднено.

Печера Крубера-Вороняча була відкрита в 1960 році. У 1980-х рр. спелеологи з Києва досліджували печеру до глибини 340 метрів. З кожною наступною експедицією передбачувана глибина печери збільшувалася. У серпні 2007 року Г.Самохін встановив рекорд глибини перебування в печері, опустившись в Крубера-Воронячу на 2191 метр.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua