ЧЕРНІВЦІ

У Харкові вже готові впровадити в життя закон про мови

0

Харківська облрада ухвалить нову постанову, якою російська мова отримає статус регіональної

 Як передає «Харків. Коментарі», про це заявив голова Харківської облради Сергій Чернов.

Він нагадав, що подібна постанова вже була прийнята в 2006 році, проте зараз її планують привести у відповідність до норм Закону «Про засади державної мовної політики».

«Ознайомившись з цим законом, облрада перегляне рішення, яке було прийнято 6 років тому. Нове розпорядження буде прийнято. І потім приймуть рішення на сесії обласної ради. Я думаю, це зроблять усі без винятку органи місцевого самоврядування на території Харківської області», - зазначив Чернов.

Згідно з нормами нового закону, мова може бути визнана регіональною, якщо вона є рідною для не менш ніж 10% населення певної території. Відповідаючи на запитання, чи буде проводитися перепис населення на Харківщині, враховуючи цю особливість закону, Чернов заявив, що такі дані вже є. «У Харківській області неодноразово проводився перепис населення. Всі дані існують», - сказав він.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики»  «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, прийнятий Верховною Радою 3 липня .

Це рішення парламенту спричинило акції протесту в багатьох містах України. В опозиції вважають, що закон розколює Україну і прийнятий з порушеннями Конституції та регламенту Верховної Ради.

10 серпня «мовний» закон був опублікований і, як наслідок, набув чинності

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua