ЧЕРНІВЦІ

У Львові відбулися збори депутатів і громадськості, на яких засудили підписання закону про мови

Громадськість Львова через мову погрожує Президенту імпічментом

0

 

Біля пам´ятника Тарасу Шевченку у Львові відбулися збори депутатів і громадськості, на яких засудили підписання Президентом Януковичем закону «Про основи державної мовної політики» і оголосили йому «народний імпічмент»

 

Як передає «ZIK», на віче зібралося понад двісті осіб. У них були прапори ВО «Свобода» і об´єднаної опозиції «Батьківщина».

Головний лейтмотив зборів - «усунути злочинний режим». Також учасники зібрання закликали не визнавати антиукраїнський мовний закон Колесніченка-Ківалова, а головний акцент робити на підтримку і розвиток української мови.

Голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний заявив, що мовна проблема в Україні існує - на Сході не знайти україномовної преси, а на телебаченні в ток-шоу в основному лунає російська мова.

Голова Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Ярослав Пітко у своєму виступі зазначив, що наслідком прийняття мовного закону стане поділ України. За його словами, вже за кілька днів не менше 13 областей України можуть прийняти російську мову регіональною.

У резолюції зборів вирішили оголосити «народний імпічмент Президенту Януковичу і його команді».

Як повідомляли «Коментарі», 3 липня Верховна Рада прийняла законопроект «Про основи державної мовної політики» в цілому. За ухвалення даного документа проголосували 248 народних депутатів.

31 липня Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон «Про основи державної мовної політики».

8 серпня підпис під «мовним» законом поставив і Президент України

Сьогодні, 10 серпня, Закон «Про основи державної мовної політики» набув чинності.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua