ЧЕРНІВЦІ

Фрагмент панорами кратера Гейла

Марсохід Curiosity зробив першу кольорову панораму

0

Марсохід Curiosity зробив перші знімки основною кольоровою камерою Mastcam і почав збір даних про геологію кратера Гейла

Повідомлення про це і сама панорама опубліковані на сайті американського космічного агентства, повідомляє «Лента.ру».

Згідно з повідомленням, фахівці NASA успішно протестували роботу Mastcam, й отримали перші 130 мініатюр знятих нею кольорових фотографій. Опублікована панорама зібрана саме з цих мініатюр - повнорозмірні знімки (їх роздільна здатність у вісім разів більша) будуть передані на Землю тільки під час наступного сеансу зв´язку. Ці фотографії, на відміну від знімків у псевдокольорах, отриманих попередніми марсоходами, є першими фотографіями з правильною передачею кольору.

Як відзначає видання, на панорамі можна розглянути ґрунт кратера Гейла, потривожений реактивними струменями «повітряного крана» під час посадки. На іншій панорамі, знятій за допомогою камери Navcam цього ж марсіанського дня, видно пил і невеликі камені, що опинилися на поверхні ровера. За словами інженерів, вони не повинні перешкодити роботі апарату.

Також, марсохід провів додаткові тести наукового обладнання - спектрометра APXS, хімічного аналізатора CheMin, приладу для аналізу зразків ґрунту SAM та російського нейтронного аналізатора DAN. Всі тести, за словами NASA, пройшли успішно. Крім того, інженери завантажили необхідні дані для оновлення програмного забезпечення апарату, який повинен пройти на п´ятий марсіанський день його місії.

Нагадаємо, апарат Curiosity успішно опустився у розрахункову зону в кратері Гейла 6 серпня. Він призначений для вивчення геології Червоної планети і пошуку на ній слідів життя.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua