ЧЕРНІВЦІ

Нацбанк назвав причини низької інфляції

Нацбанк вважає, що інфляція в Україні на рівні оптимальної

0

 

Основними причинами низької інфляції в липні стало здешевлення продовольчих товарів і зважена монетарна політика

 

Про це «Коментарям» повідомили в Національному банку України.

За словами заступника директора Генерального економічного департаменту НБУ Олександра Петрика, зниження темпів інфляції було обумовлено наступними факторами: виваженою монетарною політикою банку, спрямованою на зниження загального довгострокового тренда з інфляції, а також дією вторинних ефектів від здешевлення сирих продуктів.

Ціни на адміністративно регульовані послуги в липні, за даними НБУ, виросли помірно (лише на 0,4%) і практично не вплинули на загальний інфляційний фон; ціни на паливо знизилися на 1,4%, що було обумовлено зниженням цін на нафту на світових ринках.

Крім того, Петрик зазначив, що стабільний курс гривні та незначна інфляція в країнах - основних торгових партнерах України зумовили незначне підвищення (на 0,4% в річному обчисленні) цін на імпортовані товари.

Ціни виробників у липні істотно знизилися (на 2,9%), а в річному обчисленні їх зростання сповільнилося до 1,4% (після 4,5% місяцем раніше).

«Нинішню інфляційну ситуацію НБУ вважає близькою до оптимальної. Це означає, що з одного боку інфляція не гальмує економічного зростання, а з іншого боку - не провокує надмірних інфляційних очікувань», - сказав Петрик.

Як повідомляли «Коментарі», за січень-липень 2012 року в Україні зафіксована нульова інфляція. У червні була зафіксована дефляція 0,3%

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua