ЧЕРНІВЦІ

Могильов почав піаритися на «мовному» законі

0

В Автономній Республіці Крим регіональними мовами стануть російська та кримськотатарська, оскільки тільки ці мовні групи нараховують на півострові не менш ніж 10% населення

Як повідомили «Коментарям» в Партії регіонів, про це заявив глава Ради міністрів Криму Анатолій Могильов.

За його словами, у зв´язку з прийняттям закону вже найближчим часом в Криму будуть визначені точні обсяги і джерела фінансування передбачених документом ініціатив. «Безумовно, практична реалізація його норм потребуватиме бюджетних видатків. Зараз ми аналізуємо ці аспекти», - сказав Могильов.

Разом з тим він підкреслив, що в цьому випадку фінансові чинники є важливими, але не визначальними. Більш вагомою є готовність і здатність влади півострова захистити права всіх жителів півострова на вільне використання рідною мовою. «Вважаю закон дуже важливим і потрібним в аспекті реалізації прав жителів півострова», - підкреслив глава кримських регіоналів.

Він також зазначив, що, згідно з даними соціологів, переважна більшість кримчан підтримує підвищення статусу російської мови на території півострова. Тому влада АРК, безсумнівно, зобов´язана дослухатися до думки територіальної громади. «Ми обов´язково знайдемо необхідні кошти і будемо впроваджувати передбачені в Законі механізми щодо функціонування регіональних мов. Ми усвідомлюємо, що, виконуючи мовний закон, ми захистимо гуманітарні права переважної більшості кримчан. Для нас фактор суспільного спокою і громадянської консолідації є важливішис за гроші», - підкреслив Могильов.

Водночас він висловив упевненість, що підвищення статусу російської чи кримськотатарської мови до рівня регіональної жодним чином не буде перешкоджати розвитку на території автономії української чи іншої мови. «Українська є і буде державною мовою», - зазначив  Могильов.

Як повідомляли «Коментарі», 8 серпня Президент Янукович підписав Закон «Про засади державної мовної політики»

Цей документ був прийнятий Верховною Радою 3 липня і викликав акції протесту в багатьох містах Україні. В опозиції неодноразово заявляли, що «мовний» закон був прийнятий з порушенням Конституції та регламенту Верховної Ради

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua