ЧЕРНІВЦІ

Скасування мита на імпорт «поховає» наші феросплавні підприємства - експерт

0

Скасування мита на імпорт феросплавів в Україну остаточно поховає вітчизняну феросплавну промисловість

 Таку думку в інтерв´ю «УНІАН» висловив екс-заступник міністра промислової політики України Сергій Грищенко, коментуючи зареєстрований у Верховній Раді України законопроект про запровадження нульового мита на імпорт феросплавної продукції.

На думку Грищенка, враховуючи складну ситуацію, в якій сьогодні перебувають українські феросплавники, прийняття цього законопроекту не залишає їм шансів на виживання. «Я б ще зрозумів, якби йшлося про скасування мита на ті види феросплавів, які в Україні не виробляються. Але автори законопроекту пропонують звільнити від сплати мита всі без винятку феросплави, а це явно суперечить інтересам українських виробників, - зазначив експерт. - Звісно, необхідно враховувати інтереси споживачів феросплавної продукції - металургійних підприємств, але не можна забувати і про те, що феросплавна підгалузь є невід´ємною частиною вітчизняного гірничо-металургійного комплексу, а отже, її інтереси нерозривно пов´язані з інтересами ГМК».

Він також зазначив, що поява подібних законопроектів пов´язана з міжкорпоративними війнами. «Але давно відомо, що в таких війнах переможців не буває, а є тільки переможені. Я думаю, що час вже на рівні держави з цією «корпоративщиною» закінчувати і навести лад», - додав Грищенко.

У свою чергу віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Мирослав Табахарнюк зазначив, що відносно держави до вітчизняного виробника завжди має  бути присутнім здоровий протекціонізм. «Якщо при вступі до СОТ у нас не було зафіксовано зобов´язань про скасування мита на імпорт феросплавів, ми просто зобов´язані скористатися цією ситуацією та зберегти мито на цей вид продукції. Це буде справедливо по відношенню до українських виробників феросплавів», - зазначив Табахарнюк.

Він так само відзначив, що УСПП на експертному рівні відстежує ситуацію з імпортом тієї чи іншої продукції на територію України. «В цьому випадку я бачу, що запропонований законопроект є елементом конкурентної боротьби між українськими виробниками феросплавів та їхніми конкурентами - імпортерами. Це боротьба за місце під сонцем. При цьому доводиться визнати, що наші депутати не звикли радитися з галузевими експертами і часто відстоюють вузькі інтереси окремих учасників ринку, в даному випадку законопроект працює виключно на користь імпортерам», - додав віце-президент УСПП.

Підсумовуючи, він ще раз зазначив, що якщо зобов´язання перед міжнародними торговими організаціями не вимагають від України скасування мита, її слід зберігати і в цьому полягає позиція УСПП.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект (№ 11042) про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» (щодо ставок ввізного мита на феросплавну продукцію), яким пропонується встановити нульову ставку мита на феросплавну продукцію, імпортовану в Україну.

Автором законопроекту є народний депутат від Партії Регіонів Дмитро Шпенов.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту закону, необхідність його прийняття зумовлена ​​несприятливою кон´юнктурою, що склалася на світових ринках сталі, на які орієнтована переважна більшість вітчизняних металургійних підприємств.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua