ЧЕРНІВЦІ

Заступник голови АП розповів про закони, підписані Президентом

Тимошенко не можуть судити «по телевізору» без її згоди

0

Держава не може змусити людину брати участь в судовому засіданні за допомогою відеозв´язку проти її волі

Про це заявив радник Президента України Андрій Портнов, коментуючи підписання главою держави законів, які дозволяють використання відеоконференцзв´язку в судових процесах, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

За його словами, Президент підписав закон про внесення змін до низки законодавчих актів: до закону про судоустрій, Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу про адміністративні порушення та Кодексу адміністративного судоустрою. Ці зміни стосуються забезпечення можливості громадян для участі в судовому процесі в режимі відеоконференцзв´язку.

При цьому Портнов нагадав, що минулого року таке правове регулювання отримав кримінальний процес. Радник Президента уточнив, що ключова теза в цих змінах - згода людини. «Якщо людина не дає згоди на отримання від держави такого сервісу як участь у судовому засіданні за допомогою конференцзв´язку, держава не може змусити брати участь в такому вигляді», - додав він.

Портнов також уточнив, що вже сьогодні в Україні 100% апеляційних судів обладнані системами для проведення відеоконференцзв´язку, в деяких судах ця практика вже застосовується.

Як повідомляли «Коментарі», раніше захисник колишнього прем´єр-міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що його підзахисну, яка в даний час перебуває на лікуванні, будуть судити в режимі відеоконференції. При цьому адвокат заявив, що така форма суду незаконна і Тимошенко офіційно відмовилася від неї.

7 серпня в Качанівській виправній колонії № 54 у Харкові представникам ЗМІ продемонстрували приміщення для проведення сеансів відеозв´язку.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua