ЧЕРНІВЦІ

Україна може втратити авторинок Росії

Українські автомобілі виганяють з російських доріг

0

 

Введення утилізаційного збору вижене українські автомобілі з ринку Росії

 

Як пише «AUTO-Consulting», з 1 вересня вступають в силу поправки до закону «Про відходи виробництва та споживання», відповідно до яких, в Росії починають стягувати утилізаційний збір.

Проблема для українських автомобільних експортерів у Росії в тому, що цей збір їм доведеться платити відразу, а для їх конкурентів (російських автозаводів) передбачена можливість звільнитися лише письмовою гарантією і надалі утилізувати випущений автомобіль. Таким чином, російським автозаводам офіційно дозволили поки не платити утилізаційний збір «живими» грошима.

Відповідно, продукція українських автозаводів подорожчає відразу ж на розмір утилізаційного збору. У той час як російські виробники отримають ще одну конкурентну перевагу і будуть свідомо дешевше українських аналогів.

За попередніми підрахунками, Мінпромторгу і Мінекономрозвитку, базова ставка на нову легкову машину може скласти 20-45 тис. рублів (приблизно 631-1260 доларів), на вантажну - залежно від категорії - від 150 до 400 тис. рублів (4700-12 600 доларів). Коефіцієнт утилізаційної трудомісткості легкових автомобілів, в яких не більше десяти пасажирських місць, при масі не більше трьох тонн, з об´ємом двигуна не більше 1,3 літра складе 0,5, тобто вся величина збору буде 10 тисяч рублів. Для автомобілів з об´ємом двигуна від 1,5 до 1,8 літра - 1, а понад 3,5 літра - 3,5-3,6.

Під дію цього збору потраплять: ЗАЗ Chance (Lanos для російського ринку), ЗАЗ Vida і Chery Bonus, які в РФ постачає Запорізький автозавод. Доведеться платити утилізаційний збір і заводу «Богдан» за моделі 2110, 2111 і 2310 та автобуси А20. Будуть обкладатися збором українські КрАЗи, автобуси «Еталон», «Отаман», ЛАЗи та інші.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua