ЧЕРНІВЦІ

Чай подорожчає слідом за кавою

Восени чорний чай значно подорожчає

0

Несприятливі погодні умови та зниження виробництва чаю спровокували максимальне за останні 4 роки зростання цін

 Як пише «BFM.ru» з посиланням на «The Financial Times», засуха, слабкі опади та морози завдали шкоди чайному виробництву у Кенії, яка є найбільшим експортером чорного чаю. Зниження опадів у сезон дощів в Індії і на Шрі-Ланці також змусило виробників переглянути прогнози за обсягом продукції.

Ціни на чорний чай вищої якості з початку року піднялися на 41%, перевищивши $4 за кілограм. Для порівняння, в кінці 2009 року ціни досягали $5,45 за кілограм.

На думку аналітиків, ціни можуть зростати і далі. Згідно з даними Чайної організації Кенії, за півроку в країні виробили 158 000 тонн, що на 11,3% нижче аналогічного показника 2011 року. За оцінкою секретаря міжурядової групи з чаю в Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Кайсон Чанга, виробництво в Індії та на Шрі-Ланці також скоротиться на 5-10%. Він додав, що зниження обсягів може призвести до зростання цін до $4,5 за кілограм.

Чай, на відміну від кави, торгується на щотижневих аукціонах у Момбасі (Кенія). Кава на Нью-йоркській товарно-сировинній біржі за грудневими контрактами стоїть на рівні 1,75 долара за фунт (0,45 кілограма).

Як повідомляли «Коментарі», в результаті несприятливих погодних умов світова ціна на каву зросла вдвічі, що за прогнозами аналітиків позначиться на подорожчанні для споживачів в 40%.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua