ЧЕРНІВЦІ

За альтернативну молитву влада і церква готові покарати колонією

У Росії вирішують, чи є державна влада від Бога (ВІДЕО)

0

Вирок у справі Pussy Riot, які влаштували антиурядовий «молебень» у Храмі Христа Спасителя, ухвалять 17 серпня

 Як повідомляють російські ЗМІ, згідно з рішенням Хамовницького суду Москви, де розглядається справа, вирок буде оголошено о 15:00 за московським часом (14:00) за Києвом. Як вважає адвокат одного з підсудних Марк Фейгин вирок, скоріше за все, буде обвинувальним. «Якщо наша переконаність підтвердиться і суд засудить дівчат до реальних термінів покарання, в день вироку, відразу після його оголошення, на вулиці по всьому світу вийдуть люди з вимогою звільнити Pussy Riot», - спрогнозував він в бесіді з «Інтерфаксом».

У середу, 8 серпня, підсудні виступили з останнім словом. Першою до присутніх звернулася 22-річна Надія Толоконникова. За її словами, процес над учасниками групи є політичним замовленням, і винною в цьому є авторитарна політична система, що склалася в Росії. «Якщо система так озброїлася на нас, це означає, що вона боїться правди. Ми не лукавили в суді ні секунди, а протилежна сторона багато лукавить. І люди це відчувають. Правда восторжествує!» - заявила Толоконникова.

При цьому вона нагадала, що християнство підтримує пошук істини - не дарма ж Христос був з блудницями. Однак у процесі над Pussy Riot цього не видно, навпаки: сторона звинувачення усіма своїми діями зневажає християнські цінності. «Хто б міг припустити, що історія сталінського терору не вчить, як прийоми інквізиції запанують в правоохоронних органах і суді. Ми розучилися плакати. Весь процес нас відмовляються чути, сприймати, думати», - також поскаржилася дівчина.

Ще одна учасниця скандальної групи Марина Альохіна вважає, що в здоровому суспільстві виступ панк-колективу не міг розростися до такого скандалу. Також вона зазначила, що згадки президента РФ Володимира Путіна і патріарха Кирила в їхніх піснях деперсоніфікований. «Коли ми говоримо про Путіна, ми маємо на увазі не особисто Володимира Володимировича, а систему, створену ним, - вертикаль влади», - пояснила вона.

За словами Альохіної, вона зрозуміла, що в´язниця - це Росія в мініатюрі, а в СІЗО все працює на знеособлення людини. Крім того, активістка процитувала радянського дисидента Володимира Буковського: «Нещасна та країна, де проста чесність сприймається в кращому випадку як героїзм, в гіршому - як психічний розлад». Закінчення промови Альохіної зал зустрів аплодисментами, проте суддя Марина Сирова негайно зробила присутнім зауваження: «Ми не в театрі!».

Третя підсудна Катерина Самуцевич вважає, що жорстка політика, яка проводиться Путіним, змусила замислитися про те, що йому «давно пора взяти самовідвід». «У нас світська держава, перетинання влади та РПЦ має припинитися», - заявила вона, додавши, що православна культура належить не тільки патріарху. За словами Самуцевич, вона не має ілюзій щодо майбутнього і очікує обвинувального вироку.

Водночас під будівлею Хамовницького суду, де зібралися прихильники і супротивники обвинувачених, співробітники російської поліції затримали трьох осіб. У тому числі й дівчину, яка, подібно членам Pussy Riot, була одягнена в сукню яскравого кольору і шапку-Балаклаву.

Нагадаємо, що скандал стався 21 лютого 2012, коли активістки Pussy Riot влаштували в московському храмі Христа Спасителя «панк-молебень». Пробравшись до церкви, вони виконали, а точніше, імітували виконання пісні «Богородиця, Путіна прожени», в якій містилася критика на адресу президента РФ і патріарха Кирила. До цього в січні група влаштувала імпровізований концерт на Лобному місці з виконанням пісні про Володимира Путіна, після чого було затримано 8 активісток групи. Тоді російські політики та представниці феміністичного руху критично оцінювали діяльність групи, відзначаючи відсутність виразної ідеологічної складової в діях дівчат.

Проте після «виступу» в храмі Христа Спасителя, коли Pussy Riot виконали перед вівтарем пісню «Богородиця, Путіна прожени» зі словами «С * ань господня», проти дівчат було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.213 КК РФ (хуліганство) . Примітно, що потерпілу сторону представляють, зокрема, охоронець храму Христа Спасителя, заступник головного енергетика та свічниці. Під час судових дебатів сторін прокурор просив засудити обвинувачених до трьох років колонії загального режиму за розпалювання релігійної ненависті. Сім з дев´яти потерпілих погодилися з такими вимогами, ще двоє попросили дати дівчатам умовне покарання.

У свою чергу, захист звернувся до суду з проханням виправдати учасниць Pussy Riot, зазначивши, що хуліганства не було, а їхні дії можна розцінювати лише як «образу релігійних почуттів громадян або осквернення шанованих ними предметів».

 Зазначимо, що процес отримав широкий розголос не тільки в Росії, але й у світі. Так, більш ніж 120 депутатів Бундестагу написали лист на ім´я російського посла в Німеччині Володимира Гринина на захист Pussy Riot. Німецькі депутати відзначають, що учасниці панк-групи вже вибачилися перед православними християнами і взагалі не мали наміру образити почуття віруючих.

Підтримку Pussy Riot на своєму московському концерті, що відбувся 7 серпня, висловила і поп-діва Мадонна. Під час виконання одного зі своїх найвідоміших хітів - Like a Virgin - співачка одягла чорну маску з прорізами для очей, а на її тілі було написано чорним фломастером Pussy Riot. «Надя, Катя, Маша. Вони заплатили занадто дорогу ціну за свій вчинок, і я буду молиться за їхнє звільнення», - заявила Мадонна на концерті.

Раніше підтримку дівчатам висловили й інші світові знаменитості, у тому числі Red Hot Chili Peppers, Faith No More, Стінг.

Багато критиків зазначають, що процес, всупереч деклараціям сторони обвинувачення, є політичним і свідчить про те, що церква і держава в номінально світській Росії зрослися в єдине ціле. Черговим доказом цього може служити історія, коли ігумен Спасо-Преображенського Валаамського монастиря Мефодій спробував поцілувати руку президента Росії Володимира Путіна.

Експерти підкреслюють, що в життя суспільства поступово «вбивається» призабута середньовічна догма «Влада від Бога»: процес над Pussy Riot має просигналізувати, що всі, хто стане на шляху у цього тандему, будуть зметені репресивною держмашиною.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua