ЧЕРНІВЦІ

У Німеччині з поліції звільнили всіх, хто спілкувався з Лукашенком

0

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх звільнив усе керівництво федеральної поліції: свої посади втратили президент федерального управління поліції Матіас Зегер, який очолював німецьку поліцію з березня 2008 року, а також заступники Зегера Вольфганг Ломан та Міхаель Фрезе. З чуток, відставка високопоставлених німецьких поліцейських сталася через зв´язки поліцейського начальства з владою Білорусі

Несподівані перестановки в керівництві німецької поліції торкнулися найвищих сфер: на відміну від 57-річного Зегера його колишні заступники отримають нові посади в МВС, шеф же був достроково відправлений на пенсію. Звільнений Зегером пост має зайняти Дітер Роман, який до останнього часу керував відділом боротьби з тероризмом федерального МВС, пише «Російська Німеччина», передають «ИноСМИ».

Його заступниками можуть стати двоє інших високопоставлених співробітників міністерства внутрішніх справ - федеральний інспектор чергових загонів поліції Юрген Шуберт і Франц Пальм, який очолює відділ постачання МВС.

Про відставку керівництва федеральної поліції було офіційно оголошено 30 липня без пояснення причин кадрових перестановок. Німецька преса, яка повідомила про прийдешню зміну поліцейського начальства на кілька днів раніше, вважає, що причинами відставки стало загальне невдоволення поліцейською роботою, внутрішні конфлікти у федеральному відомстві і втрата довіри до його керівництва з боку міністра внутрішніх справ. Матіас Зегер, під керівництвом якого служило понад 40 тисяч осіб, не зумів впоратися з внутрішньовідомчими проблемами. Останнім часом численні поліцейські скандали, призначені «для внутрішнього вжитку», нерідко ставали надбанням громадськості, що, безумовно, не сприяє зміцненню позицій самого міністра Фрідріха.

До проблем з розслідуванням убивств, скоєних неонацистами з «Націонал-соціалістичного підпілля», відставка Зегера та заступників стосунку не має. Більшість аналітиків сходиться на думці, що основною причиною змін у керівництві став опір глави федеральної поліції реформам, ініційованим у Міністерстві внутрішніх справ - зокрема, можливого злиття федеральної поліції і федерального управління кримінальної поліції.

«В разі об´єднання втрати понесуть обидві організації», - запевняв Матіас Зегер півтора роки тому, коли інформація про ймовірне злиття BP і BKA стала публічною напередодні шістдесятирічного ювілею обох служб. Незабаром від ідеї було вирішено відмовитися, але відсутність лояльності до вищого керівництва МВС дорого обійшлося главі федеральної поліції півтора року тому.

Зокрема, Зегера закидають контакти з авторитарним режимом Олександра Лукашенка, натякнувши на його зв´язки з представниками органів держбезпеки Білорусі. Чутки про «білоруський слід» з´явилися в німецькій пресі у червні. Колишній глава федеральної поліції в листуванні з міністерським начальством стверджував, що ці контакти носять виключно діловий характер.

Звільнення викликали гостру критику з боку профспілки службовців поліції. Його керівництво, вкрай незадоволене змінами, підкреслює, що проти Матіаса Зегера були публічно висунуті звинувачення, що ганьблять його репутацію поліцейського - крок, «поліції недостойний». Сам відправлений на пенсію шеф поліції зробив несподівано гучну заяву, що свідчить, що від лояльності, яку так високо цінували і недорахувалися в міністерстві, не залишилося й сліду: «Те, як міністерство внутрішніх справ обійшлося з керівними співробітниками федеральної поліції, - принизливий крок, якому небагато рівних. Це соромно, прямо-таки ганебно».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua