ЧЕРНІВЦІ

Пік протестів спричинений прийняттям закону про мови

Влада придушила кожен четвертий протест у країні

0

Незважаючи на сезон відпусток, липень став найбільш протестним місяцем у 2012 році: в середньому щодня в Україну відбувалося по 13 протестів

 Про це свідчать результати дослідження «Центру дослідження суспільства», які є в розпорядженні «Коментарів». За даними експертів, в червні щодня відбувалося в середньому 11 протестних подій (330 в цілому). Відзначимо, що в 2011 році в середньому відбувалося близько 6 подій щодня.

Пік протестів припадає на перший тиждень липня (153 події) і є наслідком прийняття закону про мови.

Також в липні зафіксували 101 негативну реакцію на протест - максимальний показник за останні 3 роки. За словами експертів, в середньому кожен четвертий протест піддавався репресіям. Трохи більше ніж 40% репресій (42 події) були спрямовані проти «мовних» протестів, що приблизно відповідає їх частці серед загальної кількості протестів у липні.

Крім «мовного» питання, акції протесту були спричинені такими проблемами: інтереси малого бізнесу (17 протестів), забудова міського простору (13), поганий стан і загроза приватизації комунальних послуг (12).

Як повідомляли «Коментарі», 3 липня Верховна Рада прийняла законопроект «Про засади державної мовної політики». За ухвалення цього документа проголосували 248 народних депутатів.

На знак протесту проти мовного закону група опозиційних депутатів розташувалася біля стін «Українського дому» і оголосила голодування. Також протести проти «мовного» закону пройшли в багатьох великих містах країни.

31 липня Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав «мовний» закон. Документ направлено на підпис Президенту

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua