ЧЕРНІВЦІ

Помер автор фільму «Москва сльозам не вірить»

0

Заслужений діяч мистецтв РРФСР, сценарист Валентин Черних помер в Москві на 78-му році життя

 Про це повідомляє «РИА Новости» з посиланням на Союз кінематографістів (СК) РФ.

«Валентин Костянтинович помер 6 серпня в Боткінській лікарні. Дата і час прощання зі сценаристом будуть відомі у вівторок (7 серпня - ред.) », - зазначили в Гільдії сценаристів СК РФ.

За словами режисера Сергія Снєжкіна, який працював з Черних над картиною «Брежнєв», він був одним з небагатьох сценаристів, які працюють з режисером до завершення фільму.

«Ми працювали і над сценарієм, і коли був знімальний період, і коли був монтаж. У моєму архіві навіть збереглися листи, на яких він писав. У нього був дуже нерозбірливий почерк, як у дільничного терапевта, і він писав дуже багато листів: свої варіанти монтажу, переставлення планів, сидів поруч зі мною в монтажній. Ми дуже багато працювали. Він був одним з небагатьох сценаристів, які беруть участь на всіх етапах роботи над фільмом», - зазначив він.

При цьому додав, що для нього новина про смерть Черних стала несподіванкою.

«Валентин Костянтинович був дуже міцний чоловік. Незважаючи на те, що я навчався на режисерському факультеті, Валентина Костянтиновича я вважаю своїм учителем і наставником. Я дуже багато спілкувався з ним і з його дружиною - Людмилою Олександрівною, дуже часто бував у них удома. Я з ним дружив, а з його боку це була допомога і заступництво», - сказав він.

«Ми були сусідами по дачі (були - до сьогоднішнього дня). І поки всі метушилися або розслаблялися, він ходив і спостерігав. Сідав до столу на пікніку, в основному мовчав і слухав. Ходив, роблячи вигляд, що нікого не помічає, а мотав на вус. Все в скарбничку, все на грандіозний склад, де зберігалися каркаси доль, деталі життєвого побуту, репліки, манери ходити і сидіти, його, здається, не дуже цікавили гроші як такі і успіх сам по собі, йому була цікава тільки людина і її подробиці» , - написав у своєму блозі на сайті «Ехо Москви» відомий журналіст і письменник Олександр Архангельський.

Валентин Черних народився 12 березня 1935 року в Пскові. Закінчив фабрично-заводське училище, працював на суднобудівному заводі, в різних газетах, потім вступив на сценарний факультет ВДІКу (майстерня Вайсфельд, Фокіної), який закінчив в 1967 році.

У кіно дебютував в 1972 році, написавши сценарій до фільму «Людина на своєму місці». Є автором сценарію для фільму «Москва сльозам не вірить» режисера Володимира Меньшова, удостоєного премії «Оскар». Серед інших відомих робіт - «Любов земна», «Вийти заміж за капітана», «Любити по-російськи», «Свої», «Брежнєв», «Діти Арбата» та багато інших.

З 1981 року викладав сценарну майстерність студентам ВДІКу. У 1987 році спільно з Валерієм Фрідом і Едуардом Володарським створив об´єднання «Слово» на кіностудії «Мосфільм».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua