ЧЕРНІВЦІ

Феросплавники намагаються зберегти монополію - експерти

0

Спроби українських феросплавників домогтися від держави обмеження імпорту на цю сировину і змусити вітчизняних металургів купувати виключно українські феросплави експерти називають монополізацією ринку

Про це пише тижневик «ІнвестГазета».

«Група «Приват» монополізувала ринок феросплавів і хоче домогтися від українських заводів більш високої плати за свою продукцію, ніж вони платять за імпортні феросплави», - пояснює незалежний експерт ринку ГМК Олександр Макаров. За його словами, металурги готові миритися з усіма незручностями, якими загрожує імпорт, але отримувати якіснішу продукцію за менші гроші. Наприклад, у травні імпортний феросиліцій (65% Si) обходився українським металургам у $1380-1445 за тонну - а вітчизняний коштував $1560-1725.

При цьому експерти відзначають, що на експорт українські виробники постачали сплави значно дешевше, ніж продавали всередині країни: «Феросплави на експорт йдуть за ціною $900 за тонну на митниці, за реальної ціни на світових ринках в $1,2-1,5 тис. За якоб, до речі, отримують сплави і українські заводи», - розповідає Макаров. При цьому чистий збиток трьох заводів, що входять в УкрФА, минулого року склав близько 3,8 млрд грн, і він, відповідно, міг би бути знижений за іншого підходу феросплавних заводів до експортних цін.

За даними Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалевої продукції (УкрФА), вітчизняні феросплавні підприємства (Нікопольський, Стахановський і Запорізький феросплавні заводи - всі входять до групи «Приват») за півроку скоротили виробництво на 15,6% - до 500 тис. тонн. За різними групами товарів падіння склало від 8 до 38%. У 2011 р. вітчизняні феросплавні підприємства скоротили випуск продукції на 17% - до 1,2 млн тонн.

Всі спроби галузевих підприємств та асоціації вплинути на ситуацію поки успіхом не увінчалися. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відмовилася почати антидемпінгове розслідування імпорту феросплавів в Україну. Рішення комісії підтвердив Окружний адмінсуд Києва, відхиливши поданий УкрФА позов.

Обіцянки ЗФЗ закрити виробництво також не мали успіху, незважаючи на те, що в березні ц.р. завод закрив один із цехів, звільнивши 1400 людей і перевівши решту на трьох-чотириденний робочий тиждень. Також не закінчилися нічим протести феросплавників під Кабміном і Адміністрацією Президента.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua