ЧЕРНІВЦІ

Митець-провокатор Федірко наслідує Яценюка

0

Уже другий пам`ятник імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу I може незабаром з`явитися у Чернівцях, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». Його має намір встановити скандально відомий художник Анатоль Федірко.

«За задумом, печальний Франц Йосиф сидітиме в інвалідному візку і споглядатиме за сучасним життям Чернівців. Старий хворий імператор буде закутаний у плед, а в руці триматиме прапорець Об`єднаної Європи. Хочеться відобразити те, як стара Європа спостерігає за Чернівцями. Це ж Франц Йосиф зробив це місто європейським!», - поділився своїми планами Федірко з сайтом molbuk.ua. Художник уже створив арт-інсталяції, які закарбували Юрія Андруховича, Юлію Тимошенко, Арсенія Яценюка, Віктора Януковича, Дмитра Фірташа.

Постать імператора Федірко виготовить з чорного металу. А маску обличчя – із бронзи. Презентувати проект на сходах Ратуші епатажний митець має намір до Дня міста.

Раніше пам`ятник кайзеру було встановлено в місті у сквері між вулицями Кордуби, Шевченка і Загула у 2009 році з ініціативи уродженця міста, політика Арсенія Яценюка. Скульптуру створили заслужений художник України С. Іванов і скульптор В. Цісарик.

Довідка «Чернівці. Коментарі». У період правління Франца Йосифа (1848-1916 рр.), коли Буковина входила до складу Австро-Угорської імперії, Чернівці досягли розквіту. Місто переживало бурхливе економічне зростання і будівельний бум - були створені найвизначніші архітектурні пам`ятники. Крім того, Чернівці стали українським національним культурним центром - був відкритий університет, з`явилися українські школи, стали виходити українські газети, активно діяли українські громадські організації. Ініціатори називають установку пам`ятника імператору Францу Йосифу у Чернівцях відновленням історичної справедливості.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua