ЧЕРНІВЦІ

Запорізький феросплавний завод закривається

0

Через необґрунтовано високі ціни на електроенергію одне з провідних підприємств Запорізької області - Запорізький феросплавний завод - опинилося на межі зупинки

Про це «Коментарям» повідомив голова правління ЗФЗ Павло Кравченко.

За його словами, співробітники підприємства сподівалися на те, що питання щодо тарифів на електроенергію вони зможуть обговорити з прем´єр-міністром України Миколою Азаровим, який напередодні з робочою поїздкою відвідав Запорізьку область. Однак, глава уряду феросплавникам в аудієнції відмовив:

«Вчора був зруйнований ще один міф. Не мій, а жителів нашого міста, працівників нашого заводу. Тому що ми знали про приїзд Миколи Яновича, готувалися до зустрічі з ним, хотіли обговорити нашу проблему... Але зустріч і діалог не відбулися. Абсолютно не зрозуміло, куди ми йдемо далі», - каже Кравченко.

За словами Кравченка, під час зустрічі з Азаровим, він мав намір підняти питання про нереально високі тарифи на електроенергію, які роблять підприємство не тільки неконкурентоспроможним, а й ставлять під загрозу його подальшу роботу.

«Щомісяця перед нами постає питання про зупинку виробництва. Ми просто не в змозі працювати і бути конкурентоспроможними з такими тарифами. Ціна електроенергії, яку продають нам, в два-три рази перевищує середню світову ціну», - каже пан Кравченко. «Ціна на метал не росте, при цьому тарифи на електроенергію, яка становить 50-60% від собівартості продукції, постійно підвищуються. Якщо говорити про період з грудня 2010 року до сьогоднішнього дня, то приріст ціни становить 19 мільйонів гривень на місяць», - також додає він.

При цьому, пан Кравченко зазначає, що держава не поспішає втрутитися в це питання і не поспішає вирішувати проблеми великих промислових підприємств, знизивши тарифи на електроенергію.

«Я не розумію нинішню політику держави щодо призначення тарифів на електроенергію для промислових підприємств. Замість того, щоб підтримати вітчизняного виробника, зберегти робочі місця, забезпечити виплати податків і наповнення місцевих бюджетів, нас просто підводять до того, щоб ми зупинили виробництво і виставили за ворота 1,5 тисячі осіб. Я думаю, що в даній ситуації має місце монополізація енергетики однієї фінансово-промислової групи, що веде до необґрунтованого підвищення тарифів. Думаю, те, що зараз відбувається - не що інше, як спроба переділу ринку, в результаті якого страждають запорожці», - каже Кравченко.

Зазначимо, під час візиту в Запоріжжя прем´єр-міністру України Миколі Азарову журналісти поставили запитання щодо ситуації на ЗФЗ і тарифної політики держави, але він обмежився відповіддю: «Всі питання будемо вирішувати в комплексі».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua