ЧЕРНІВЦІ

Через «мову» в Україні зупиняться пивзаводи

Закон про мову залишить українців без пива

0

Компанія «Укрпиво», яка об´єднує близько 80% виробників пива в Україні, вважає неможливим перехід на багатомовне маркування товарів у передбачений законом про мовну політику термін

Про це йдеться в повідомленні компанії, передають «Українські новини».

Компанія стурбована статтею 26 частини 3 Закону про мовну політику, яка передбачає маркування товарів та інструкції до їх використання регіональною мовою.

Виконання виробниками вищеназваної норми закону, на думку «Укрпива», потребує радикальних змін у виробничих, логістичних та бізнес-процесах.

Вітчизняні товаровиробники через це зазнають багатомільйонних збитків, підкреслюється в повідомленні.

Більшість компаній повинні будуть відкликати і списати величезні обсяги готової продукції і, можливо, навіть зупинити виробництво та продаж товарів у зв´язку з відсутністю належного маркування.

Крім фінансових збитків дана норма неминуче призведе до великої кількості порушень у зв´язку з неконтрольованим переміщенням продукції з одного регіону в інший, а також до розвитку корупції і тиску на підприємництво.

Як повідомляли «Коментарі», 3 липня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» в цілому. За ухвалення даного документа проголосувало 248 народних депутатів.

31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон про мовну політику.

Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов, у тому числі російської, в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Ухвалення Радою даного мовного закону викликало протести опозиційних політичних сил, представників місцевого самоврядування західних регіонів України, низки культурних та громадських діячів, закордонних громадських організацій українців.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua