ЧЕРНІВЦІ

Лілія Гриневич: «Суть реформ міністра Табачника - створення можливостей для зловживань»

0

Радник голови Ради Об`єднаної опозиції з питань освіти, 14-й номер у списку кандидатів у депутати від опозиції Лілія Гриневич розкритикувала реформи в сьогоднішній освіті, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». В інтерв`ю чернівецькій газеті «Час» вона поділила суть цих реформ на три напрямки.

На переконання Лілії Гриневич, суть реформи чинного міністерства полягає, найперше, «у великих бізнес-проектах сфери освіти». Йдеться про запроваджені минулого року контрольні роботи, коли батьки змушені були придбати збірники тестів з помилками, чи зловживання при друку підручників, оприлюднені Рахунковою палатою і Головним контрольно-ревізійним управління, пояснила Гриневич. Другим напрямком «реформ» вона назвала «лобіювання міністром власної ідеологічної позиції з державної посади», яка, зазначає опозиціонерка, «суперечить державницькій». Тут мова про вплив міністра на зміст підручників історії.

«Третій напрям – це створення різноманітних можливостей для зловживань», - констатує Гриневич. «Наприклад, зараз триває вступна кампанія. В умовах прийому вступників до вишів збережені всі одіозні норми, запроваджені попередніми роками, - повідомляє співрозмовниця «Часу». - Зокрема, необґрунтовано піднятий бал атестата, введено додаткові бали за підготовчі курси, доступу до яких не має значна частина абітурієнтів через те, що проживає у селах і малих містечках або не має змоги їх оплатити. У впровадженій електронній базі фактично залишилися всі минулорічні помилки, технічно вона постійно дає збої. Система «електронного» вступу поєднана з Єдиною державною базою з питань освіти. Тут можна отримати інформацію про результати ЗНО, але немає інформації про бал атестата випускника, і це дозволяє здійснювати маніпуляції для «надування» прохідного балу. Почасти абітурієнти, побачивши свій рейтинг нижчим за інших, розчаровуються та йдуть до інших навчальних закладів. Ми ж радимо їм бути терплячими, уважно відслідковувати своє місце у рейтингу, чекати оновлених списків, навіть сфотографувати їх – чи, бува, люди, котрі були у списку нижче вас, не опинилися вище».

Довідка «Чернівці. Коментарі». Лілія Гриневич пройшла шлях від вчителя до директора школи, начальника Головного управління освіти м. Києва. Працювала над створенням системи ЗНО в Україні, була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти та керувала першою кампанією ЗНО.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua