ЧЕРНІВЦІ

Литвин, підписавши «мовний» закон «регіоналів», написав свій

0

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вніс і зареєстрував у парламенті проект закону «Про порядок застосування мов в Україні». Документ № 11052 від 31 липня направлений на розгляд комітету

Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Текст законопроекту мають у розпорядженні «Коментарі».

Так, у пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що його метою є «нормування правових та організаційних принципів застосування в Україні державної мови, регіональних мов або мов меншин відповідно до положень Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, а також Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин в частині мов національних меншин в Україні».

Крім того, в пояснювальній записці до документа зазначається, що даний закон набеде чинності з дня набуття чинності закону України про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин» про встановлення диференційованого застосування положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин до мов, на які вона поширюється в Україні.

Серед основних положень законопроекту авторства спікера ВР зазначається, що «статус української мови як державної є одним з основоположних принципів конституційного ладу в Україні». А також, що державна мова застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства документації тощо), а також в інших публічних сферах громадського життя, які визначаються законом.

Водночас, законопроектом передбачено також і межі використання регіональної мови, мови меншин або мови національних меншин в Україні (що ніяк не зашкодить розвитку та використанню державної мови).

Мова йде про те, що визначений чіткий механізм впровадження заходів, спрямованих на використання регіональної мови обласного значення (тобто регіональної мови, кількість громадян України - носіїв якої відповідає Автономній Республіці Крим, області, місті Києві чи Севастополі становить 15 і більше відсотків населення).

Законопроектом також визначаються особливості застосування мов у роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, мови судочинства, економічної та соціальної діяльності, освіти, науки і т. п.

Відповідно, цим документом пропонується визнати таким, що втратив чинноість Закон України «Про засади державної мовної політики», «оскільки його положення не відповідають Конституції України, іншим законам України, а також не узгоджуються із Законом України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»».

Як повідомляли «Коментарі», 3 липня Верховна Рада ухвалила скандальний закон про мови авторства «регіоналів» Ківалова-Колесніченка. 31 липня спікер Верховної Ради Володимир Литвин підписав цей закон.

Джерело: «Коментарі»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua