ЧЕРНІВЦІ

Встановлені на Місяці 40 років тому прапори США все ще тримаються

0

Національні прапори США, встановлені американськими астронавтами на Місяці чотири десятиліття тому в ході декількох місій Apollo ("Аполлон"), все ще тримаються на його поверхні  

Це з´ясувалося при аналізі останніх фотографій супутника Землі, передає«NEWSru.com».

Як відзначає видання, нові зображення були зроблені камерою орбітального зонда Lunar Reconnaissance Orbiter Camera (LROC), запущеного американським аерокосмічним агентством (NASA). Як виявилося, п´ять з шести прапорів, залишених американцями, продовжують відкидати тінь на поверхні Місяця.

У кожній з шести посадок на це небесне тіло астронавти встановлювали прапор США в місячний ґрунт. Британська газета The Daily Mail опублікувала два знімки LROC. На одному з них видно прапор, встановлений в ході останнього пілотованого польоту на Місяць на кораблі Apollo-17 в грудні 1972 року. На другому відображений стяг, надісланий учасниками місії Apollo-16 у квітні 1972 року.

За даними видання, вчені використовували нові детальні зображення, зроблені камерою зонда, для того, щоб довести, що прапори все ще стоять на колишніх місцях. Не було виявлено слідів тільки одного з шести прапорів, встановленого під час місії Apollo-11. Підозри про його випадкове знищення були висунуті давно - коли астронавт Базз Олдрін повідомив, що прапор, мабуть, згорів у вихлопних газах двигуна під час зльоту корабля.

Згідно з повідомленням, дослідників здивував той факт, що прапори пережили суворі умови - ультрафіолетове випромінювання і гігантські перепади температури на Місяці від плюс 250 до мінус 280 градусів за Фаренгейтом (від плюс 120 до мінус 140 градусів Цельсія).

Нагадаємо, американська програма пілотованих польотів на Місяць «Аполлон» тривала кілька років. Вперше корабель США сів на Місяць 20 липня 1969 року, останній політ був здійснений в грудні 1972 року. Першим на поверхню супутника Землі 21 липня 1969 року ступив Ніл Армстронг, другим був Едвін Олдрін, третій член екіпажу Майкл Коллінз залишався в цей час в кораблі.

Протягом тривалого часу існувала теорія так званої «місячного змови», згідно з якою висадка американців на Місяць була всього лише інсценуванням. Восени минулого року NASA опублікувало перші знімки камери Lunar Reconnaissance Orbiter, що доводять, що американці на Місяці точно були. На фотографіях можна було розглянути місця приземлення 12, 14 і 17-го «Аполлонів», а також розгледіти сліди космонавтів, місяцеходу і ті місця, куди ставилося дослідницьке обладнання.

Джерело: «NEWSru.com»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua