ЧЕРНІВЦІ

Хоспіс, який створюють на Буковині, назвали «сумнівним експериментом»

0

У селі Молодія Глибоцького району рішенням облради створюють хоспіс для хворих на туберкульоз. Мешканців села, які виступають проти сусідства специфічної медустанови з навчальними і дошкільними закладами в центрі села, підтримав народний депутат Сергій Шевчук, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

Насамперед, за висновком нардепа, який сам лікар і є Міністром охорони здоров`я Опозиційного уряду, влаштовувати хоспіс для хворих на туберкульоз – неправильно з точки зору медичної етики. Адже хоспіс – це «передпокій моргу», це місце, де невиліковним хворим надається можливість відійти у кращий світ гідно, зменшивши їхні фізичні і душевні муки. Називати невиліковними хворих на туберкульоз – неетично, адже туберкульоз – виліковний! Тож сумнівним є взагалі експеримент з реорганізації протитуберкульозного диспансеру в хоспіс для хворих на туберкульоз, передає слова нардепа прес-служба регіонального виборчого штабу Об`єднаної опозиції.

Окрім цього, згідно з нормами санепідслужби, такі заклади мають бути за межами населених пунктів. Натомість у Молодії упродовж багатьох років диспансер (а тепер і майбутній хоспіс) розташовується в центрі села, за кілька десятків метрів від дитячого садка, в сотні метрів від школи та від місцевих продуктових крамниць.

Також рішення облради про облаштування хоспісу приймалося без згоди громади села, що підтвердили присутні на зустрічі народного депутата з громадою представники сільради.

Народний депутат Сергій Шевчук, який відвідав село в рамках робочої поїздки до Чернівецької області, заявив, що має всі підстави порушити питання про заборону цього на рівні Міністерства охорони здоров`я, Генпрокуратури та РНБО: «Звернуся до них за оцінкою цієї ситуації», - пояснив нардеп.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua