ЧЕРНІВЦІ

У хаті, яка розлазиться на очах, господарі залишили не лише глобус, а й усі свої мрії...

Нардеп проситиме уряд за зруйнований зсувом хутір на Буковині

0

З депутатським запитом до всіх інстанцій, в тому числі й до уряду, звернеться народний депутат України (фракція БЮТ-«Батьківщина») Остап Семерак щодо відбудови зруйнованого зсувом 2010 року хутора Хорови в Путильському районі. Як повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі», таке рішення прийняв нардеп після зустрічі з мешканцями Хоровів під час робочої поїздки до Чернівецької області.

Потерпілі від зсуву написали звернення до народного депутата Семерака, підготували фотоматеріали з зони зсуву і просять сприяння у вирішенні їх проблеми. Вони готові повернути державі надані кошти (адже виділені їм 100 тис. грн. – мізерна сума для відбудови), але натомість просять, щоб держава допомогла їм у зведенні житла.

Голова сільради Орися Андрюк підтвердила, що маленьке село самотужки не може впоратися з цією бідою – населений пункт надто маленький (у селі всього 120 будинків, місцевий бюджет неспроможний «потягнути» відбудову 28 помешкань). Остап Семерак звернеться з депутатським запитом до відповідних інстанцій щодо урядової допомоги потерпілим, повідомляє прес-центр регіонального виборчого штабу Об`єднаної опозиції «ВО Батьківщина». Для надання такої допомоги необхідне спеціальне рішення уряду.

Довідка «Чернівці. Коментарі». 28 помешкань зруйновані зсувом у Путильському районі 2010 року. З тимчасово наданого їм житла на одній з місцевих турбаз вони вже виселені, відшкодованих державою коштів недостатньо для відновлення хат, допомогу у розбиранні зруйнованого житла потерпілим влада не наддала, ділянок для зведення нового житла немає, будувати на попередніх місцях не можна – вони перебувають у зоні зсуву, який триває.

Прецедент з відбудовою зруйнованих стихією населених пунктів силами держави вже є: після повені 2008 року на Буковині попередньою владою відновлено на новому місці село Чорногузи Вижницького району, також зруйноване зсувом. Кошти на відбудову були надані Урядом. Нові будинки, зведені для потерпілих, мали всі зручності, до них під`єднали газ і забезпечили людям повноцінне житло.

Фото прес-служби ВО «Батьківщина»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua